• 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png

 BIBLIOTEKA SZKOLNA

„ Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego”.

Jan Paweł II

    Nauczyciele bibliotekarze:

 • mgr Małgorzata Best,
 • mgr Wioletta Marczak.   

    Sala: I piętro (budynek główny) obok sali 29

    Godziny pracy:

 • Poniedziałek:  7:30 - 15:00;
 • Wtorek: 7:30 - 15:00;
 • Środa:  7:30 - 15:00;
 • Czwartek: 7:45 - 15:00;
 • Piątek: 7:45 - 15:00;

Walentynki w Bibliotece
(17.02.2022)

14 lutego 2022 r. w naszej szkole odbyły się Walentynki z Biblioteką. W akcji zorganizowanej przez Nauczycieli Bibliotekarzy brała udział klasa 2PT - Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Zachęcamy do obejrzenia galerii poniżej. 

Nauczyciele bibliotekarze

Święto wszystkich czytelników i miłośników książek
(20.04.2023)  

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż tego dnia 1616 r. zmarli wybitni pisarze: Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz peruwiański historyk Inca Garcilaso de la Vega.

Zgodnie z katalońską tradycją kobiety obdarowywano w ten dzień czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO.

Zapraszamy do wypożyczeń oraz do obejrzenia galerii zdjęć z akcji promującej czytelnictwo pt. „Z książką mi do twarzy”, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Nauczyciele bibliotekarze.

Łączy nas pamięć
(20.04.2023)  

Uczniowie klasy trzeciej HT uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Łączy nas pamięć”, które odbyły się w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach.  Podczas spotkania poświęconego 80. rocznicy  wybuchu powstania w warszawskim getcie, uczniowie obejrzeli m. in. wywiad Hanny Krall z Markiem Edelmanem, który stał na czele powstania. Wysłuchali też jego osobistej relacji z tego zbrojnego zrywu Żydów uwięzionych w getcie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Ciekawą oraz pełną refleksji lekcję historii przeprowadziła Pani Edyta Krzyżanowska.

Nauczyciele bibliotekarze.

Mistrzowie czytelnictwa w bibliotece
(08.03.2023)  

Najlepiej czytającą klasą w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego okazała się klasa 2 LT! Z tej okazji szkolni mistrzowie czytelnictwa zostali przyjęci przez nauczycieli bibliotekarzy słodkim poczęstunkiem. Sprzyjającą do tego okolicznością był Dzień Kobiet. Z tej też okazji uczestnikom spotkania przybliżono sylwetki Aleksandry Piłsudskiej i Marii Konopnickiej - znanych, aktywnych, twórczych i zasłużonych dla historii grodu nad Czarną Hańczą kobiet. Warto przypomnieć, że rok 2022 był w Suwałkach rokiem Marii Konopnickiej, a patronką roku 2023 jest Aleksandra Piłsudska. Uczniowie klasy 2 LT, którym gratulujemy sukcesu czytelniczego, poznali wiele ciekawostek dotyczących działalności i życia prywatnego obu słynnych Polek, urodzonych w Suwałkach. Galeria zdjęć z wydarzenia poniżej. 

Małgorzata Best

Walentynki w bibliotece
(20.02.2023)  

14 lutego biblioteka szkolna gościła jedną z wielu zaprzyjaźnionych i współpracujących z nią klas. W tym roku, książnicę w piękny, słoneczny, walentynkowy dzień książnicę odwiedziły: klasa I HT, Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Oprócz słodkiego poczęstunku gościom zaprezentowano najpiękniejsze cytaty, aforyzmy i sentencje o miłości. Czas spędzony w bibliotece umilały też utwory muzyczne, oczywiście o tematyce miłosnej.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Nauczyciele bibliotekarz 

Szkolne serce dla zwierząt
(11.01.2023)  

Uczniowie, którzy wzięli aktywny udział w akcji „Szkolne serce dla zwierząt” i wspomogli w trudnym, zimowym czasie tzw. „młodszych braci” karmą, w podziękowaniu otrzymali bon na ocenę bardzo dobrą za aktywność i dobre serducho!

W imieniu obdarowanych zwierzaków dziękujemy i czekamy na kolejnych, nowych darczyńców!

 Małgorzata Best, Zyta Wiszniewska