BIBLIOTEKA SZKOLNA

„ Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego”.

Nauczyciele bibliotekarze:

• mgr Małgorzata Best,
  • mgr Wioletta Marczak.

Sala: I piętro (budynek główny) obok sali 29

Godziny pracy:

• Poniedziałek:  7:30 - 15:00;
  • Wtorek: 7:30 - 15:00;
  • Środa:  7:30 - 15:00;
  • Czwartek: 7:45 - 15:00;
  • Piątek: 7:45 - 15:00;

Walentynki w Bibliotece
(17.02.2022)

14 lutego 2022 r. w naszej szkole odbyły się Walentynki z Biblioteką. W akcji zorganizowanej przez Nauczycieli Bibliotekarzy brała udział klasa 2PT - Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Zachęcamy do obejrzenia galerii poniżej.

Szkolne serce dla zwierząt
(11.01.2023)

Uczniowie, którzy wzięli aktywny udział w akcji „Szkolne serce dla zwierząt” i wspomogli w trudnym, zimowym czasie tzw. „młodszych braci” karmą, w podziękowaniu otrzymali bon na ocenę bardzo dobrą za aktywność i dobre serducho!

W imieniu obdarowanych zwierzaków dziękujemy i czekamy na kolejnych, nowych darczyńców!

Małgorzata Best, Zyta Wiszniewska

Popołudnie z biblioteką
(27.10.2022)

Popołudnie z biblioteką spędzili uczniowie klas pierwszych, mieszkający w szkolnym internacie. Podczas spotkania młodzież miała do wykonania dwa nie lada zadania, które wymagały m. in. skupienia, cierpliwości, kreatywności i współpracy w grupie. Uczestnicy spotkania tworzyli domino z pięciuset książek oraz zmierzyli się ze znanym na całym świecie wyzwaniem zwanym marshmallow challange.

Zapraszamy na fotorelację, poniżej.

(05.10.2022)

29 września odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki naszej szkoły, która połączona została z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.          Celem tych uroczystości jest oczywiście propagowanie czytelnictwa. Zaproszenie do głośnego czytania przyjęły Panie: Regina Renowicka, Renata Pałejko i Magdalena Wasals. Uczniowie wysłuchali fragmentów baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Marii Konopnickiej, która jest patronką roku 2022 r. oraz obejrzeli przedstawienie o ekokrasnoludkach w wykonaniu uczniów klasy pierwszej HT. Przybyłych pierwszoklasistów i nauczycieli powitała Pani dyrektor Jolanta Nikściń, a pasowania na czytelnika dokonała Pani wicedyrektor Arletta Małgorzata Brzezińska. Zapraszamy na fotorelację.

Nauczyciele bibliotekarze.

(15.09.2022)

9 września odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. W  tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W akcji promującej czytelnictwo uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele ZSCKR. W role postaci czytanych utworów wcieliła się Pani dyrektor Jolanta Nikścin, Pani wicedyrektor Arletta Małgorzata Brzezińska, Pani kierownik szkolenia praktycznego Regina Renowicka, Pani pedagog Renata Pałejko, Panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach (Anna Kaszuba i Edyta Krzyżewska) oraz uczennice klasy drugiej PT (Gabriela Zapolska, Zuzanna Fryzowska, Karolina Kalinowska).  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Kiermasz podręczników używanych
(09.09.2022)

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w kiermaszu używanych podręczników, który organizuje biblioteka szkolna. Sprzedawane podręczniki muszą znajdować się w wykazie podręczników naszej szkoły na rok szkolny 2022/2023. Więcej informacji nt. sprzedaży i kupna podręczników udzielą nauczyciele bibliotekarze.

Sprzedaj i kup taniej!