BIBLIOTEKA SZKOLNA

„ Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i prawa do rozwoju dobra wspólnego”.

Nauczyciele bibliotekarze:

• mgr Małgorzata Best,
  • mgr Wioletta Marczak.

Sala: I piętro (budynek główny) obok sali 29

Godziny pracy:

• Poniedziałek:  7:30 - 15:00;
  • Wtorek: 7:30 - 15:00;
  • Środa:  7:30 - 15:00;
  • Czwartek: 7:45 - 15:00;
  • Piątek: 7:45 - 15:00;

Walentynki w Bibliotece
(17.02.2022)

14 lutego 2022 r. w naszej szkole odbyły się Walentynki z Biblioteką. W akcji zorganizowanej przez Nauczycieli Bibliotekarzy brała udział klasa 2PT - Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Zachęcamy do obejrzenia galerii poniżej.

Nauczyciele bibliotekarze

(15.09.2022)

9 września odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. W  tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W akcji promującej czytelnictwo uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele ZSCKR. W role postaci czytanych utworów wcieliła się Pani dyrektor Jolanta Nikścin, Pani wicedyrektor Arletta Małgorzata Brzezińska, Pani kierownik szkolenia praktycznego Regina Renowicka, Pani pedagog Renata Pałejko, Panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach (Anna Kaszuba i Edyta Krzyżewska) oraz uczennice klasy drugiej PT (Gabriela Zapolska, Zuzanna Fryzowska, Karolina Kalinowska).  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Nauczyciele bibliotekarze

Kiermasz podręczników używanych
(09.09.2022)

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w kiermaszu używanych podręczników, który organizuje biblioteka szkolna. Sprzedawane podręczniki muszą znajdować się w wykazie podręczników naszej szkoły na rok szkolny 2022/2023. Więcej informacji nt. sprzedaży i kupna podręczników udzielą nauczyciele bibliotekarze.

Sprzedaj i kup taniej!