• 1.png
 • 1a.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png

Wyniki internetowej edycji corocznego konkursu - Wiedzy o Patronie Szkoły
(15.06.2023)  

Konkurs przeprowadzony na platformie Quizizz. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, wykazali się znajomością faktografii, rozpoznawali teksty źródłowe…

Wyniki indywidualne:

 1. Weronika Retel 4BTL
 2. Izabela Syper 4PT
 3. Paula Karwel 4FTH

Wyniki grupowe klas:

 1. 4FTH z wynikiem 75%
 2. 4BTL z wynikiem 70%

Uczestnikom gratulujemy…

Konkurs ,,Smaki Wsi"
(12.06.2023)  

26 maja 2023 r. odbyła się w ZSCKR w Karolowie XI edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego ,,Smaki Wsi”, nad którą Patronat objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Warmińsko – Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były ,,Potrawy z ziemniaków na polskim stole”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Julia Życzkowska i Małgorzata Wysocka z klasy 3PT (Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych).

Przygotowania do konkursu odbywały się przy wsparciu środków z UE – projektu Szansa na Starcie.

Potrawa ,,Zapiekanka ziemniaczana z truflami, espumą parmezanową oraz wędzonymi serami”, wykonana przez nasze uczennice, to profesjonalizm w pełnym tego słowa znaczeniu.

GRATULUJEMY!

Henryka Dębowska

Fotorelacja dostępna na stronie ZSCKR Karolewo. 

Konkurs wiedzy o lekturach
(12.06.2023)  

 

Dnia 05.06.2023 odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Lekturach "Wiem, bo czytałem". W szranki stanęło wielu uczniów klas III i IV. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Rywalizacja była zacięta, dlatego szczególnie gratulujemy wygranym, a są nimi... :)

I miejsce- PATRYCJA KUTYŁO

II miejsce- WERONIKA RETEL

III miejsce- PAWEŁ ZARĘBA

 

Konkurs - Niektórzy lubią poezję
(12.06.2023)  

Wisława Szymborska – polska poetka współczesna, noblistka, nasze „dobro narodowe” pisała: „Niektórzy lubią poezję. Niektórzy- czyli nie wszyscy. Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość”. Jeśli znajdujesz się w elitarnym gronie miłośników mowy wiązanej – zapraszamy Cię do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim poezji Szymborskiej. Komisja będzie brała pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny (strój, element ruchu, uzasadniony gest sceniczny). Oczywiście na zwycięzców – prócz satysfakcji i radości obcowania z twórczością noblistki – czekają atrakcyjne nagrody oraz oceny z języka polskiego. Czekamy na Was na auli, 14. czerwca, na 5. godzinie lekcyjnej.

E. Pawłowska, A. Tomczyk-Dojss, Z. Masłowski

Konkurs wiedzy o lekturach
(30.05.2023)  

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie polonistycznym. Szczegółowe informacje - u nauczycieli polonistów. Plakat poniżej. 

Fotorelacja z konkursu o przepisach ruchu drogowego
(30.05.2023)  

 

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia


                                                                          

Konkurs traktorzystów
(30.05.2023)  

W dniu 23.05.2023 uczniowie klasy 4BTL Jakub Nikścin i Paweł Zaręba wzięli udział w międzynarodowym konkursie traktorzystów. Konkurs odbył się na Litwie w miejscowości Būbleliai a został zorganizowany przez Zespół Szkół w Marjampolu (Marijampoles profesinio rengimo centras). W konkursie na najlepszego traktorzystę udział brały 24 osoby ze wszystkich największych szkół rolniczych na Litwie. Nasi uczniowie w testach wiedzy teoretycznej byli bezkonkurencyjni i osiągnęli jedne z najwyższych punktacji. Paweł Zaręba w pierwszym zadaniu (test teoretyczny) osiągną 25 punktów co dawało drugi wynik i tylko 0,5 punktu słabszy od najlepszego. Natomiast Jakub Nikścin uzyskał 23 punkty co dawało ex aeguo trzeci wynik z uczestnikiem z Litwy. W drugiej części konkursu, polegającym na rozpoznawaniu elementów pojazdów rolniczych, podzespołów, części do tych pojazdów i różnego typu urządzeń diagnostycznych, nasz uczestnik Paweł Zaręba okazał się najlepszy i zdobył maksymalną liczbę punktów 10! Ostatni etap konkursu czyli jazda ciągnikiem rolniczym z przyczepą typu tandem na czas, po wyznaczonym torze i wykonaniu dwóch manewrów cofania, wyłoniły finalistów Konkursu. Jakub Nikścin z czasem  1:44 min w klasyfikacji ogólnej wywalczył 3 MIEJSCE w tej prestiżowej imprezie.

GRATULACJE dla uczestników.