• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Lekcje biblioteczne z wykorzystaniem bazy SIGŻ
(29.11.2023)

            24 listopada uczniowie klasy 2 LT i 2 HT uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, wykorzystujących bazę Systemu Informacji o Gospodarce Żywnościowej. Zajęcia  przeprowadziły Panie Jolanta Kurek i Ewa Mioduszewska - bibliotekarki z Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszewie, podlegającej Narodowemu Instytutowi Kultury i Dziedzictwa Wsi. Uczniowie zapoznani zostali z bazą rolniczo - przyrodniczą SIGŻ, która rejestruje opisy bibliograficzne artykułów z ponad stu polskich czasopism rolniczych i przyrodniczych. Uczyli się też jak poprawnie sporządzić bibliografię. Były to bardzo kształcące lekcje biblioteczne, na zakończenie których uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety, a goście zostali podjęci poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z zespołu żywienia.

Małgorzata Best

Łowcy autografów na tropie…
(17.11.2023)

Tym razem młodzież z internatu, pod opieką Pani Marty Chmielewskiej wpadła na trop Mariusza Matana, autora kryminału „Zasłużyłeś”. Mariusz Matan z zawodu jest nauczycielem w szkole średniej w Sejnach, a powieść, którą promował jest jego autorskim debiutem.       Po ciekawym spotkaniu, które miało miejsce w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach i wspólnym zdjęciu z pisarzem, udało się zdobyć kolejny autograf do kolekcji!

Małgorzata Best

Łowcy autografów na tropie…
(07.11.2023)

Po raz kolejny grupa mieszkańców internatu, pod opieką Pani Magdaleny Jasionowskiej uczestniczyła w spotkaniu autorskim, które odbyło się w bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Tym razem bohaterem spotkania był Wojciech Fortuna -  mistrz olimpijski w skokach narciarskich, który w ciekawy sposób opowiadał o swoim życiu, rywalizacji sportowej oraz o tym jak to  góral z Zakopanego trafił do Suwałk i na Suwalszczyznę.

            Kolejny autograf do kolekcji!

 

Małgorzata Best.

Przerwa na czytanie
(07.11.2023)

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie naszej szkoły wraz z kadrą pedagogiczną wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Przerwa na czytanie”.

            Młodzież, jak i nauczyciele stanęli na wysokości zadania! Czytaliśmy wszyscy i wszędzie - w salach lekcyjnych, na korytarzach i w bibliotece.

            Celem takich akcji czytelniczych jest pokazanie, że „czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska) oraz zwrócenie uwagi, że książki są wartością ponadczasową, która odgrywa wyjątkową rolę w rozwoju człowieka.

Dziękując całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i fajna zabawę, zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Małgorzata Best.

Łowcy autografów na tropie…
(12.10.2023)

5 października grupa młodzieży mieszkającej w internacie spędziła popołudnie z biblioteką. Uczniowie pod opieką Pani Magdy Jasionowskiej uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Bohaterem spotkania był Krzysztof Varga - pisarz, felietonista, reportażysta, krytyk literacki, polonista i trzykrotny finalista Nagrody Literackiej Nike. Po bardzo ciekawym spotkaniu łowcy autografów zdobyli kolejny autograf do kolekcji!

Foto. Wojciech Otłowski - @Niebywałe Suwałki

Małgorzata Best

Serce dla zwierząt
(09.10.2023)

Jak co roku, w październiku, który jest m. in. miesiącem dobroci dla zwierząt ogłaszamy zbiórkę karmy dla kotów wolno żyjących.
Wszystkich, którym nie jest obojętny los bezpańskich kociaków bardzo prosimy o wsparcie.  Więcej szczegółów nt. zbiórki w bibliotece szkolnej.

Pasowanie na czytelnika
(04.10.2023)

            29 września odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Uroczystość połączona została z „Narodowym Czytaniem” i obchodami „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Fragmenty powieści „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej czytały  Panie: Arletta Małgorzata Brzezińska, Regina Renowicka i Renata Pałejko. W części artystycznej wstąpili wspaniali uczniowie klasy pierwszej HT i gość specjalny - Pani Monika Michniewicz. Po pierwszym, na pewno stresującym estradowym debiucie artyści udali się na słodkie co nieco do czytelni.

            Pamiętając, że lektura to nie bzdura,

zapraszam wszystkich do wypożyczeń.

Małgorzata Best - nauczyciel bibliotekarz.