• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Góra Grosza - PODSUMOWANIE
(24.03.2023)  

Góra Grosza za nami, Zebraliśmy łącznie 1227,59zł !
Cel Góry Grosza
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie


Dziękujemy wszystkim za każdy oddany gorsz.

Piotr Lebioda

Spotkanie edukacyjne z p. Joanną Adamczewską z Wigierskiego Parku Narodowego
(20.03.2023)  

W poniedziałek – 20 marca – w klasie 2 HT odbyło się spotkanie edukacyjne z p. Joanną Adamczewską z Wigierskiego Parku Narodowego. Tematem spotkania były płazy, ich ochrona czynna, znaczenie, rozród, rozpoznawanie, występowanie na kuli ziemskiej oraz różne ciekawostki. Otóż płazy istnieją już od 370 mln lat. Były pierwszymi kręgowcami, które opuściły środowisko wodne i zaczęły rozprzestrzeniać się na lądzie. Następnie dały początek gadom, z których z kolei rozwinęły się ptaki i ssaki.

Płazy są zwierzętami bardzo pożytecznymi, to sprzymierzeńcy rolników. Odżywiają się owadami, w tym także szkodnikami roślinnymi i ich larwami. Zjadają wyłącznie drobne zwierzęta, nie zjadają roślin. Na spotkaniu został

Konkurs ,,Początkiem wszechrzeczy jest woda"
(22.03.2023)  

 

Szczegóły konkursu na plakacie poniżej: 

Targi FERMA w Bydgoszczy
(08.03.2023)  

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 2 LT, 2BT, 3BT i 4B4H uczestniczyli
w wyjeździe na targi FERMA w Bydgoszczy – największych specjalistycznych targach dla fachowców z produkcji zwierzęcej. Podczas tegorocznej edycji FERMY uczniowie mieli możliwość spotkania z blisko 150 wystawcami, którzy to zaprezentowali bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli. Począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, aplikacje do zarządzania hodowlą, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki i ładowarki.  Podczas dwudniowego pobytu uczniowie zwiedzili także Starówkę Bydgoszczy z przewodnikiem. 

Wyjazd był finansowany z projektu unijnego Szansa na Starcie. 

Marta Zaboklicka, Małgorzata Moroz, Joanna Okrągła

Nauczyciel na medal - Gala Ogólnopolska
(06.03.2023)  

W dniu 04.03.2023 r. na Zamku Królewskim w Warszawie nasz nauczyciel Pan Paweł Siedlecki odebrał statuetkę Nauczyciela na Medal z Województwa Podlaskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Targi ExpoSweet 2023
(06.03.2023)  

W dniach 28 luty - 1 marca 2023 r. uczniowie klasy 2,3 i 4 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w największych targach branży cukierniczej ExpoSweet 2023 w Warszawie. Podczas dwudniowego pobytu uczniowie zwiedzili Warszawę oraz odbyli lekcję otwartą w Zamku Królewski w Warszawie. 

Wyjazd był finansowany z projektu unijnego Szansa na Starcie. 

 Marta Zaboklicka, Ania Wasilewska, Zyta Wiszniewska, Paweł Siedlecki

                    

Warsztaty kulinarne w Monosferze
(06.03.2023)  

 

W dniach 10-11 luty 2023 r. uczniowie klasy 2,3 i 4 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych odbywali warsztaty kulinarne w restauracji Monosfera, w której szefem kuchni jest pan Jarosław Uściński. Pierwszego dnia uczniowie poznali pojęcie food-cost oraz sposoby prowadzenia restauracji, a drugiego dnia mogli spróbować dań z tuńczyka, mule, zupy tajskiej, karkówki wolno gotowanej w sosie BBQ, krewetek oraz kremy brulle. Po warsztatach zwiedziliśmy muzeum Żydów Polskich - POLIN oraz spacerowaliśmy po Warszawskiej Starówce wraz z przewodnikime. 

Wyjazd był finansowany z projektu unijnego Szansa na Starcie. 

 Marta Zaboklicka, Anna Jachimowicz, Emilia Wierzbiło, Paweł Siedlecki