• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Wielkie Emocje u WITOSA „Turniej Piłki Siatkowej -CHŁOPCÓW”
(21.03.2023)  

21.03.2023r. (wtorek) na hali sportowej naszej szkoły odbył się - Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły.

W turnieju zaprezentowało się 6 drużyn w składzie:

Drużynowe Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadpodstawowych Test Sprawnościowy Kobiet i Mężczyzn
(22.03.2023)  

 W dniu 20 marca 2023 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbył się test sprawnościowy z udziałem ośmiu drużyn kobiet i ośmiu drużyn mężczyzn reprezentujących suwalskie szkoły. Test w swojej formie był odzwierciedleniem testu sprawnościowego kwalifikacyjnego do Policji, ale pewne jego elementy zostały zmodyfikowane (skrócony dystans przenoszenia manekina i odległość rzutu piłką lekarską oraz podniesione limity czasowe). Na zawodach obecni byli przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji oraz Straży Granicznej, którzy zaprezentowali uczniom suwalskich szkół możliwości związania swojej kariery zawodowej ze służbami mundurowymi.

Naszą szkołę reprezentowali panowie w składzie Jakub Kłoczko - 4B4H, Kacper Jankowski - 3ABB, Kacper Zdancewicz - 2AB, Jakub Cimochowski - 1BT.

Wywalczyli - 5 miejsce!!!

I jest Sukces! – dziewczęta w składzie Natalia Kachnowska - 3HT, Julia Kopiczko - 3HT, Martyna Mendak - 2LT, Katarzyna Lach - 2HT – wywalczyły

3 MIEJSCE!!! I zdobyły puchar mistrzostw!!!

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów sportowych. Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia. 

                                                                                                     Krzysztof Markowski

Lekcja WF na stoku
(14.03.2023)  

Poszerzając atrakcyjność lekcji wf., w miniony wtorek(14 marca) przy współpracy narciarskiego ośrodka WOSiR  Szelment, wybraliśmy się z uczniami klas II poszusować na stoku. Niektórzy uczniowie dzięki posiadanym umiejętnościom bez problemu pokonywali wyznaczone zadania, byli też tacy którzy po raz pierwszy mieli szansę spróbować jazdy na nartach pod okiem doświadczonego instruktora. Początki nie były łatwe, pojawiły się upadki i parę siniaków ale po godzinie wszyscy opanowali podstawy dzięki którym samodzielnie zjeżdżali ze stoku. Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia. 

                                                                                                        Joanna Łanczkowska, Krzysztof Zdancewicz

Spotkania z przedstawicielami KOWR, PODR i UWM
(16.03.2023)  

W dniu 16.02.2023 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Uczniowie klasy 1FT mieli możliwość wysłuchania interesujących informacji nt. znakowania żywności oraz możliwości rozwoju gospodarstw ekologicznych. 

Następnego dnia kolejny wykład, ale już dla większego grona słuchaczy, tj. dla klas 1FT, 3BT, 4FTH i 4F4, przeprowadził dr hab. Józef Tyburski - profesor z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Również mówił o rolnictwie ekologicznym, jednak bardziej skupił się na tematyce związanej z chowem bydła metodami ekologicznymi.

Tematyka wykładów nie była przypadkowa, gdyż coraz większy nacisk jest kładziony na ochronę środowiska i klimatu oraz dbanie o swoje zdrowie, co idealnie wpisuje się w założenia rolnictwa ekologicznego.

Jakub Barszczewski 

Wielkie Emocje u WITOSA „Turniej Piłki Nożnej -CHŁOPCÓW”
(08.03.2023)  

08.03.2023r. (środa) na hali sportowej naszej szkoły odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej  Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły. W turnieju wzięli udział chłopcy z 8 klas w składzie:

Klasa 4BTL – Bartosz Lutkiewicz, Tomasz Danielewicz, Mateusz Różyński, Paweł Zaręba, Miłosz Sobolewski, Adrian Żukowski, Sebastian Racis, Jacek Lisowski, Bartosz Izbicki, Dariusz Jurgielewicz.

Klasa 4FTH/4PT – Maksymilian Cichanowicz, Mateusz Sadowski, Wojciech Brodowski, Adrian Stawiecki, Gracjan Radaszkiewicz, Mateusz Gałażyn, Piotr Sienkiewicz, Paweł

Bieg „Tropem Wilczym” 2023 w ZSCKR Suwałki. Rywalizacja na 1963 metrach!
(01.03.2023)  

W czwartek w Zespole Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach odbył się bieg w ramach ogólnopolskiej akcji "Tropem Wilczym"- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Była to już 2 edycja biegu w zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole.

155 Biegaczy (67 dziewczyn,88 chłopców) nie zniechęciła nawet niesprzyjająca aura,

Nie-zwykła lekcja WF
(27.02.2023)  

27 lutego klasa 4BTL uczestniczyła w zajęciach sportowych na obiektach parku trampolin, pod okiem instruktora oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Świetna zabawa, duże zaangażowanie oraz ewolucje akrobatyczne demonstrujemy na zdjęciach w galerii.

Pozdrawiamy

Joanna Lanczkowska, Krzysztof Markowski - nauczyciele wychowania fizycznego