• 1.png
 • 1a.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png

Dzień Sportu
(13.06.2024) 

31go maja na terenie stadionu szkolnego odbył się Dzień Sportu. Głównym celem wydarzenia było zachęcenie młodzieży do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu oraz integracja klas. Zgłoszone zespoły  czteroosobowe rywalizowały o tytuł ,,Najsprawniejszej Klasy w Szkole”. Rozegranych zostało 5 konkurencji: skoki w workach, bieg z tacą, rzut miotłą, przejazd taczką i przeciąganie liny.

Podczas rywalizacji panowała przyjazna atmosfera. Uczniowie nabyli wiary we własne siły i możliwości, jednocześnie wzbogacając się o pozytywne przeżycia poprzez współzawodnictwo z zachowaniem zasady fair play.

Najsprawniejszą Klasą w Szkole została kolejno:

 • I  2BT
 • II 4BT
 • III  2PT

Każdy uczeń biorący aktywny udział w Dniu Sportu otrzymał słodką nagrodę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do galerii zdjęć, która pozwoli poczuć atmosferę świetnej zabawy oraz współzawodnictwa sportowego.

                                                               Z pozdrowieniami Nauczyciele Wychowania Fizycznego 

 

Test sprawnościowy
(22.04.2024)

 Dnia 26 marca 2024 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadpodstawowych, które obejmowały Test Sprawnościowy Kobiet i Mężczyzn. Uczestniczyło w nich sześć drużyn kobiet oraz siedem drużyn mężczyzn, reprezentujących suwalskie szkoły.

Podczas zawodów uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed przedstawicielami Wojska Polskiego, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej, którzy przedstawili możliwości związane z karierą zawodową w służbach mundurowych.

Wszystkie uczestniczące szkoły zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami, a drużyny zajmujące miejsca I-III w obu kategoriach otrzymały puchary. Najlepszy czas wśród kobiet (1:16,24) osiągnęła

Bieg Wilczym Tropem
(19.03.2024)

        Na początku marca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie sportowe „Bieg Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bieg ten miał na celu upamiętnienie i uczczenie tych bohaterów, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Organizatorem wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego. W biegu wzięło udział 127 uczniów. Na dystansie 1963m zmagało się 55 dziewcząt i 72 chłopców.

Od 2011 roku 1 marca obchodzimy, jako – Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”. Poprzez uczestnictwo w biegu, pokazujemy, że pamięć o Żołnierzach Wyklętych nie zanika. Pamiętamy o tych, którzy walczyli o naszą wolność. Niech ich bohaterstwo i poświęcenie będą dla nas inspiracją do działania.

Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za wsparcie w organizacji nauczycielom historii. Niech pamięć o Żołnierzach Wyklętych pozostanie z nami na zawsze, a ich męstwo i patriotyzm zawsze będą dla nas drogowskazem.                                                                  

 Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/TropemWilczym/

                                                                                  Nauczyciele Wychowania Fizycznego

 

Udział w projekcie ,,Szelment z Klasą"
(20.12.2023)

Dnia 14 grudnia 2023r. nasza szkoła wzięła udział w projekcie ,,Szelment z Klasą”. Zajęcie z nauki jazdy na nartach i snowboardzie prowadzili wyszkoleni instruktorzy, którzy przekazali uczniom wiedzę na temat bezpieczeństwa na stoku oraz nauczyli podstawowej techniki jazdy. Uczniowie biorący udział w zajęciach mieli możliwość odkryć w sobie zimową pasję i rozwinąć wiedzę na temat istniejącej infrastruktury do uprawiania sportów zimowych w naszym regionie.

W projekcie wzięło udział 42 uczniów. Z zajęć każdy wrócił zmęczony, ale z uśmiechem na twarzy. W styczniu przewidziany jest kolejny szkoleniowy wyjazd. Do zobaczenia na stoku!

                                                                             Nauczyciele Wychowania Fizycznego

                                                                         

 

Mikołajkowy turniej
(11.12.2023)

Z okazji Mikołajek nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali 5 grudnia Słodki Mikołajkowy Turniej piłki nożnej oraz konkurs na ,,Najsłodszą Klasę”. Celem wydarzenia była zbiórka słodyczy, które zostały przekazane Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Suwałkach. Ze słodkości powstaną paczki świąteczne dla potrzebujących dzieci. W turnieju wzięło udział 7 drużyn. Najlepszymi zespołami okazały się klasy trzecie w kategorii dziewcząt i chłopców, zaś ,,Najsłodszą Klasą” została kl. 2 BT. Sponsorami nagród był Suwalski Ośrodek Kultury, Movement Arena oraz MOPR w Suwałkach. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor ZSCKR oraz Dyrektor MOPR Pan Leszek Lewoc. Za okazaną pomoc dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie.

Ze sportowym pozdrowieniem Nauczyciele Wychowania Fizycznego

Drużynowe Mistrzostwa Suwałk w badmintonie szkół ponadpodstawowywch
(29.11.2023)

W dniu 22 listopada 2023 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ul. Wojska Polskiego 2 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadpodstawowych w Badmintonie Kobiet. Zawody te zaliczane  są do Miejskiej Rywalizacji Sportowej 2023/2024. Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn żeńskich. Turniej rozegrano systemem grupowo- pucharowym. Sportowcy ZSCKR w składzie; Zofia Hołub, Nadia Ruszewska zdobyły 3 miejsce w Suwałkach.

Krzysztof Zdancewicz

16 listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji
(22.11.2023)

W tym dniu Nauczyciele Wychowania Fizycznego w celu propagowania tolerancji i pozytywnych zachowań wśród uczniów poprowadzili lekcje związane z tą tematyką.  

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas:  2BT, 2HT, 2FT, 2PT, 2LT, 3HT, 3 PT, 3LT, którzy mogli wczuć się w sytuację osób z różnymi dysfunkcjami.