Test sprawnościowy
(22.04.2024)

Dnia 26 marca 2024 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadpodstawowych, które obejmowały Test Sprawnościowy Kobiet i Mężczyzn. Uczestniczyło w nich sześć drużyn kobiet oraz siedem drużyn mężczyzn, reprezentujących suwalskie szkoły.

Podczas zawodów uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed przedstawicielami Wojska Polskiego, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej, którzy przedstawili możliwości związane z karierą zawodową w służbach mundurowych.

Wszystkie uczestniczące szkoły zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami, a drużyny zajmujące miejsca I-III w obu kategoriach otrzymały puchary. Najlepszy czas wśród kobiet (1:16,24) osiągnęła

Anna Niechciałkowska z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach, natomiast najlepszy wynik wśród mężczyzn (1:02,14) uzyskał Jakub Cimochowski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach.

Organizatorem mistrzostw był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy współpracy z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach.

Gratulujemy zwycięskim drużynom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz zaangażowanie w zawody.

Klasyfikacja końcowa kobiet:

1. Liceum Ogólnokształcące ZDZ - 7 punktów