• 1a.png

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2023/2024
(20.06.2024)

W dniu 21 czerwca 2024 r. (piątek) zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Fotorelacja poniżej przygotowana przez panią Sabinę Harasim.

Sabina Harasim

Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
(20.06.2024)

W dniu 21 czerwca 2024 r. (piątek) zapraszamy wszystkich uczniów oraz ich rodziców na zakończenie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się o godzinie 9:00 na placu apelowym w szkole. Prosimy, aby uczniowie stawili się na placu apelowym już o godzinie 8:30. Pamiętajcie o galowym stroju.

Do zobaczenia!

Konkurs "Prosto ze szkoły"
(10.06.2024)

Gratulacje dla Łukasza Kotowskiego, ucznia klasy III HT, którego film zdobył III miejsce w XI edycji konkursu "Prosto ze szkoły". W rolę aktorów wcielili się Nikola Karpowicz oraz Jakub Konopko. Głównym organizatorem konkursu jest Komenda Miejska Policji w Suwałkach. Gala konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 06.06.2024 r. w kinie Cinema Lumiere. Wszystkie nagrodzone filmy zostały wyświetlone na kinowym ekranie, dzięki czemu ich autorzy mogli poczuć się jak zawodowcy.
Z życzeniami dalszych sukcesów,

Renata Pałejko - pedagog szkolny

Nauczyciel roku - wyniki głosowania
(06.06.2024)

Zakończyło się głosowanie na Nauczyciela Roku w naszej szkole. Oto lista nauczycieli, którzy zostali wytypowani do tego tytułu:

Farmtrack Tractors Europe
(05.06.2024)

W dniu 17 maja 2024 roku klasy : 1ABB, 1BT, 2FT, 3BT,3BB uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej, której celem było poznanie procesu montowania ciągników firmy Farmtrack Tractors Europe. Uczniowie w tym celu odwiedzili pierwszy raz montownie w Mrągowie.

Największe zainteresowanie wzbudził model ciągnika Serii 9 – Ciągnik 9120 DTV o mocy 112 KM i maksymalnym momencie obrotowym 450Nm.

Kolejnym modelem, który zaciekawił uczniów był najmniejszy prezentowany ciągnik kompaktowy Farmtrac 22 4WD wyposażony w silnik Mitsubishi MV S3L2, 3 cylindrowy o mocy 22 KM. Ten mały ciągnik przeznaczony jest głownie do prac komunalnych w sadownictwie i ogrodnictwie. Ciekawostką jest to, że na jego bazie firma produkuje ciągniki elektryczne - Farmtrac 25 o mocy silnika 15 kW.

Poza zwiedzaniem montowni w Mrągowie uczniowie mieli okazję zobaczyć kwaterę Hitlera w Gierłoży. Wolfsschanze (Wilczy Szaniec) to historia II wojny światowej. Hitler z tej kwatery na Mazurach podejmował najważniejsze decyzje militarne II wojny światowej.

Uczniowie mieli okazje zapoznać się technikami maskowania, funkcjonowania i budowania gigantycznych bunkrów mających na celu ochronę wysokich dygnitarzy III Rzeszy.

Uczniowie zobaczyli miejsce, w którym przeprowadzono nieudany zamach stanu, mający na celu m.in. zabicie Adolfa Hitlera. Zamach przeprowadzono 20 lipca 1944 przez oficerów Wehrmachtu pod przywództwem pułkownika Clausa von Stauffenberga.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Sanktuarium w Świętej Lipce. Uczniowie podziwiali barokowe sanktuarium słynące z pięknych organów, które nie tylko można było słuchać, ale także oglądać. Zaskoczeniem było to, że figurki na ogranych w czasie gry poruszają się.

W kościele w miejscu, gdzie było drzewo z cudowną rzeźbą Madonny, znajduje się teraz rzeźba lipy. Sanktuarium w przeszłości odwiedzili między innymi :  wielki mistrz zakonu krzyżackiego Albrecht Hohenzollern, król polski Jan Kazimierz Waza, prymas Stefan Wyszyński oraz Karol Wojtyła późniejszy papież Jan Paweł II.

Adam Trzyna , Dariusz Wojciechowski, Piotr Krzywicki

Rynek pracy i jego otoczenie - podsumowanie
(13.05.2024)

Podsumowanie VIII Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce pod hasłem „Rynek pracy i jego otoczenie” organizowanego przez Państwową Uczelnię Zawodową w Suwałkach:

Dnia 06.03.2024 r. odbył się konkurs wiedzy na temat: „Rynek pracy i jego otoczenie”, który miał zasięg regionalny (Suwałki, Olecko, Ełk i okolice). Organizatorem zmagań był Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny PUZ im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskała Motulewicz Urszula, która zajęła 17 miejsce na 129 uczestników. Uważam, że to osiągnięcie jest rewelacyjne, ponieważ większa część osób startujących uczy się na kierunku technik ekonomista i to oni mieli największe szanse na zwycięstwo.

Dziękuję za udział i zaangażowanie!
 Skrocka Barbara