Nauczyciel roku
(22.04.2024)

Wizyta Księdza Biskupa w szkole - video i fotorelacja
(09.04.2024)

Poniżej fotorelacja z wizyty Ks. Biskupa Dariusza Zalewskiego w naszej szkole.

Upamiętnienie Wincentego Witosa - Patrona 2024 Roku - w ZSCKR w Suwałkach
(09.04.2024)

Spektakl słowno-muzyczny stanowiący prezentację sylwetki, wybitnego męża stanu, dostojnego patrona naszej szkoły - Wincentego Witosa miał miejsce 22 marca 2024 r. Honorowym gościem wydarzenia był Prezes Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach Pan Ryszard Ochwat.

Program przygotowała młodzież pod kierunkiem mgr Małgorzaty Szumskiej, mgr Jolanty Gołowczyc-Ciupek, mgr. Sylwii Ostrowskiej.

Dzień weterynarza
(08.04.2024)

Spotkanie z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej
(08.04.2024)

O tym, w jaki sposób zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej dowiedzieli się podczas spotkania edukacyjnego, uczniowie klas III branżowej szkoły oraz IV i V technikum. 27.03.2024 r. w szkole gościły Panie: kpr Bożena Ostrowska i kpr Izabela Fidrych z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zapoznały młodzież z wymogami, stawianymi przed kandydatem na Terytorialsa, a mianowicie: posiadanie polskiego obywatelstwa, pełnoletność, zdrowie fizyczne i psychiczne umożliwiające pełnienie służby wojskowej, niekaralność oraz brak przynależności do innego rodzaju służby wojskowej.

Uczniowie usłyszeli, iż Brygada Obrony Terytorialnej  to jednostka, w której można

Polska Wieś w Europie - relacja
(27.03.2024)

W dniach 21-22. marca mieliśmy zaszczyt i przyjemność być gospodarzami półfinału konkursu Polska Wieś w Europie. W przeddzień gościliśmy przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
z ramienia którego konkurs ten został przeprowadzony. Dni - poprzedzone intensywnymi przygotowaniami – przeznaczone na realizację powierzonego nam zadania, przebiegały bardzo intensywnie. 21. marca podjęliśmy obiadem i uroczystą kolacją uczestników 12 drużyn konkursowych wraz z opiekunami, a także przedstawicieli Komisji Europejskiej i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Młodzież tego dnia wzięła również udział w warsztatach poświęconych szeroko rozumianej tematyce Unii Europejskiej.

Warsztaty z Karolem Okrasą
(27.03.2024)

Dnia 22.03.2024 nasi uczniowie Igor Chmielewski i Maksymilian Mackiewicz wzięli udział w warsztatach kulinarnych organizowanych w ramach przedsięwzięcia pn. ,,Gotuj z klasą- lokalne łamanie przepisów", które odbyły się w ,,Dworze Czarneckiego" w okolicach Białegostoku. Tematem przewodnim warsztatów prowadzonych przez Karola Okrasę było ,,Wędzenie - tradycyjny smak podlaskiej kuchni we współczesnym menu".

Agata Drywulska-Bartyzel