• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Mistrzowie czytelnictwa w bibliotece
(08.03.2023)  

Najlepiej czytającą klasą w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego okazała się klasa 2 LT! Z tej okazji szkolni mistrzowie czytelnictwa zostali przyjęci przez nauczycieli bibliotekarzy słodkim poczęstunkiem. Sprzyjającą do tego okolicznością był Dzień Kobiet. Z tej też okazji uczestnikom spotkania przybliżono sylwetki Aleksandry Piłsudskiej i Marii Konopnickiej - znanych, aktywnych, twórczych i zasłużonych dla historii grodu nad Czarną Hańczą kobiet. Warto przypomnieć, że rok 2022 był w Suwałkach rokiem Marii Konopnickiej, a patronką roku 2023 jest Aleksandra Piłsudska. Uczniowie klasy 2 LT, którym gratulujemy sukcesu czytelniczego, poznali wiele ciekawostek dotyczących działalności i życia prywatnego obu słynnych Polek, urodzonych w Suwałkach. Galeria zdjęć z wydarzenia poniżej. 

Małgorzata Best