• 1a.png

LEGO Challenge
(04.10.2024)

03.10.2024r. uczniowie naszej szkoły i mieszkańcy internatu spędzili popołudnie z biblioteką szkolną, podczas kreatywnego wyzwania, którego tematem przewodnim były klocki lego.  Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a każda z nich otrzymała zestaw klocków, z których musiała odtworzyć ulubioną scenę z wybranej książki. Po godzinie intensywnej pracy nadszedł czas na prezentację prac i ich ocenę. Najlepsze projekty zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece, a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. I chociaż w naszej książnicy zawsze dużo się dzieje, oceniamy, że LEGO Challenge stanowi doskonały sposób na dodatkowe ożywienie jej działalności, ponieważ angażuje społeczność uczniowską w innowacyjny sposób. Takie wydarzenie nie tylko bawi, ale również edukuje, pokazując, że biblioteka może być miejscem kreatywności i współpracy zespołowej. Jeśli chcielibyście przekonać się o tym sami, odwiedzajcie nas jak najczęściej. Może wspólnie wpadniemy na pomysł innego wyzwania, wartego realizacji?

Magdalena Bućko, Marta Chmielewska