Spotkanie informacyjne dla czwartoklasistów
(06.03.2023)

17.02.2023 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie młodzieży klas czwartych z podchorążymi Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz żołnierzem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach.

Podchorążowie przedstawili warunki i przebieg rekrutacji na studia wojskowe, opowiedzieli jak przebiega szkolenie oraz jakie korzyści płyną ze studiowania na jednym z kierunków wojskowych. Podzielili się osobistymi motywami i predyspozycjami do bycia w przyszłości pilotami samolotów odrzutowych.

Spotkanie miało na celu skłonienie tegorocznych maturzystów do refleksji „matura i co dalej?”, zaś dla uczniów, którzy mają jeszcze rok nauki – zmotywowanie do świadomego wyboru przedmiotów maturalnych i lepszego wykorzystania czasu przygotowania do matury. Było również okazją do rozmowy z rekruterem Wojskowego Centrum Rekrutacji o możliwości zostania żołnierzem terytorialnej lub dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Wszystkim uczestnikom, już dziś życzymy świadomych i właściwych wyborów dalszej ścieżki kariery.

Renata Pałejko – pedagog szkolny