„Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”
(04.01.2023)

Sleeveface – co to jest?

To fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki twarzą bądź inną częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osoby czytelnika z jego książkowym wcieleniem.

Celem konkursu jest promocja i popularyzacja  czytelnictwa oraz reklama książek, które są czytane przez uczniów i nauczycieli. Zdjęcia powinny zachęcać w ciekawy i inspirujący sposób do przeczytania danej książki.

Kryteria oceny: liczy się oryginalny, kreatywny,  interesujący i zabawny sposób zaprezentowania danej pozycji. Okładkę książki można dopełnić odpowiednio dobranym strojem, rekwizytem lub aranżacją przestrzeni.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki, gdzie można znaleźć wiele inspiracji do powyższej pracy i liczyć na pomoc Pań bibliotekarek w doborze książek.

Kto może wziąć udział? Do wzięcia udziału w konkursie zapraszam uczniów i nauczycieli. Laureaci otrzymają wybrane przez siebie nagrody książkowe.

Wykonane fotografie należy dostarczyć w formie wydrukowanego zdjęcia na papierze w formacie A4 lub pliku elektronicznego wysokiej rozdzielczości do dnia 20 stycznia 2023 r. do pracowni informatycznej (sala nr 32) lub przesłać na adres nauczyciela: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej przykładowe prace: