Złota Jesień w Lekkiej Atletyce – Suwałki 2022r.
(18.11.2022)
Od wielu lat jesteśmy najlepsi w „Królowej Sportu”.
11 października 2022 r. na stadionie lekkiej atletyki w Suwałkach odbyły się Jesienne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadpodstawowych. Zawody organizowane były przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.
Nasi uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach drużynowo wywalczyli 1. miejsce, zdobywając w sumie 28. miejsc medalowych we współzawodnictwie Miejskiej Rywalizacji Sportowej, uzyskując 348 punktów w ogólnej punktacji zawodów.
W mistrzostwach startowały szkoły, które zdobyły następującą ilość punktów:
- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Suwałki – 348 pkt;
- Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach – 202 pkt;
- III Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach – 190,5 pkt;
- II Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach – 150,5 pkt;
- I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach – 145 pkt;
- Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach – 88 pkt;
- Liceum Ogólnokształcące ZDZ w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach - 78 pkt;
- Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach –59 pkt;
Miejsce na podium zdobyli:
Dziewczęta:
- miejsce, 100 m - Laura Bandysz
- miejsce, 100 m pł – Ewelina Bielecka,
- miejsce, 100 m pł – Aleksandra Anuszkiewicz,
- miejsce, 100m pł – Natalia Kachnowska,
- miejsce, skok wzwyż –Natalia Kachnowska,
- miejsce, dysk 1kg – Karolina Brankiewicz,
- miejsce, kula 4 kg – Oliwia Żukowska,
- miejsce, oszczep 500 g – Martyna Kosińska,
- miejsce, oszczep 600 g – Karolina Poulakowska,
- miejsce, sztafeta 4 x 100m
Chłopcy:
- miejsce, 100m – Adrian Sidor,
- miejsce, 110 m pł – Piotr Łada,
- miejsce, 110 m pł – Bartosz Bitkowski,
- miejsce, 110 m pł – Mytyka Kosenko,
- miejsce, 1500m – Jakub Pigiel,
- miejsce, 1500m –Tomasz Danielewicz,
- miejsce, skok w dal – Ilyas Dahiri,
- miejsce, skok wzwyż – Piotr Łada,
- miejsce, kula 6 kg –Jakub Jabłoński,
- miejsce, kula 6 kg – Bartosz Izbicki,
- miejsce, dysk 1.75 kg – Jakub Jabłoński.
- miejsce, dysk 1.75 kg – Bartosz Izbicki,
- miejsce, dysk 1.75 kg –Paweł Syperek,
- miejsce, dysk 1.50 kg –Ilyas Dahiri
- miejsce, oszczepem 700 g – Kamil Brzostowski,
- miejsce, oszczep 800 g – Piotr Łada,
- miejsce, oszczep 800 g – Sebastian Lipiński
- miejsce, sztafeta 4 x 100m
Nauczyciele wychowania fizycznego gratulują uczniom zdobycia 1. miejsca w mistrzostwach. Jednocześnie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i liczymy na dalsze sukcesy w mistrzostwach wiosennych!
Nauczyciele wychowania fizycznego