Podsumowanie kampanii “Znamię! Znam je?”
(26.05.2022)

Z przyjemnością informujemy, iż na ręce Pani Dyrektor wpłynęły podziękowania od Studenckiego Koła Naukowego ONKOMA przy Klinice Gastroenternologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, za współpracę przy ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka w roku szkolnym 2021/2022.

Przypomnijmy – lekcje, dotyczące profilaktyki czerniaka odbyły się we wszystkich 25 klasach naszego Zespołu, a ich odbiorcami było

434 uczniów.

Organizatorzy, mając na uwadze budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku, ogłosili kolejną akcję - XI Tydzień Świadomości Czerniaka, który rozpoczął się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracają uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

Zachęcamy do obejrzenia, przypomnienia zasad ochrony skóry oraz zapewnienia sobie bezpieczeństwa podczas wszelkich aktywności na świeżym powietrzu.

LINK do filmu:

Renata Pałejko - Pedagog Szkolny