Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

Dnia 14 czerwca 2013 roku odbył się konkurs pt. „ Regionalne i tradycyjne produkty wysokiej jakości w nowoczesnej kuchni polskiej ‘’ w której uczniowie naszej szkoły zmagali się w sporządzaniu potraw z własnych receptur.

Organizatorem konkursu była Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz MRiRW, a koordynatorem pani Alicja Skoczylas. Wyróżniona została potrawa przygotowana przez Maksymiliana Orłowskiego i Wojciecha Sobunia z klasy Ia TŻiUG. Czekamy na wyniki kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w Warszawie.