Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

W dniach 7-8 marca 2013 roku w Poznaniu odbył się ogólnopolski etap XV Olimpiady Wiedzy o Żywności, organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. W olimpiadzie wzięło udział 57 najlepszych uczniów wyłonionych z  finalistów etapów okręgowych, którzy zaprezentowali 27 szkół z terenu całej Polski. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach  –  w pierwszym uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test obejmujący zakres wiadomości z bloku przetwórczego, analitycznego, ekonomicznego i technicznego; drugi obejmował część ustną i quiz.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV Technikum – w zawodzie technik technologii żywności - Paweł Siedlecki, który został finalistą etapu ogólnopolskiego XV Olimpiady Wiedzy o Żywności, co skutkuje zwolnieniem z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz otrzymaniem indeksów na wybrane uczelnie wyższe kształcące w kierunkach związanych z technologią żywności. Do udziału w olimpiadzie ucznia naszej szkoły przygotowywała p. mgr inż. Barbara Dziadkowska.Naszemu uczniowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.