• 1a.png

Narodowe czytanie połączone z pasowaniem na czytelnika
(02.10.2024)

30.09.2024 r w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość, która łączy dwa wyjątkowe wydarzenia promujące miłość do literatury i czytelnictwa. Pierwszą z nich było Narodowe czytanie- akcja organizowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Rok 2024 należy do Kordiana Juliusza Słowackiego. Fragmenty tego oto dramatu przybliżyli nam dyrekcja, nauczyciele oraz pani pedagog. Drugą uroczystością było pasowanie na czytelnika klas 1 jako oficjalne przyjęcie młodzieży do grona czytelników biblioteki szkolnej – z tej okazji młodzież przygotowała krótkie przedstawienie a miłym uzupełnieniem tego wydarzenia był występ naszej skrzypaczki Darii Cuper uczennicy kl. IV PT oraz solistki Anny Rutkowskiej z kl. III PT.

Za pomoc w przygotowaniach dziękuję p. Marcie Chmielewskiej, p. Agnieszce Osińskiej oraz p. Teresie Iwanowskiej Łabędzkiej.

Magdalena Bućko