• 1a.png

Wyjazd edukacyjny do Warszawy na Międzynarodowe Targi „Zieleń To życie”.
(18.09.2024)

Pierwsze dni nowego roku szkolnego przywitały nas promiennym słońcem. Szkoda byłoby siedzieć w szkolnych ławkach i nie skorzystać z uroków pogody. Tą okazję wykorzystali uczniowie III klasy technikum architektury krajobrazu, by wraz z opiekunami Panią Magdaleną Walas i Moniką Michniewicz uczestniczyć w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy.

Najważniejszą istotą podróży było spotkanie branżowe 31. Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu „Zieleń to życie”, z przewodnim hasłem „Poznaj siłę synergii”. Uczniowie spotkali się ze specjalistami z branży ogrodniczej, którzy dzielili się swoim doświadczeniem oraz spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju „zielonych usług”.  Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe gatunki i odmianach materiału szkółkarskiego, nowinki techniczne sprzętu ogrodniczego oraz techniki uprawy ogrodniczej. Wiele emocji wzbudził wykład Pana Wojciecha Januszczyk, podczas Konferencji „Mocno Zielone Miasto?” pt. „Odpowiedzialne projektowanie. Co to tak naprawdę znaczy?”, gdzie poruszony był temat dotyczący greenwashingu w social mediach.

Wyjazd do w Warszawy był olbrzymim „zastrzykiem” wiedzy, gdzie uczniowie poznali dorobek kultury, historię i style ogrodowe na przykładzie Pałacu i Ogrodu Wilanowskiego, Ogrodów Łazienek Królewskich, Ogrodów Zamku Królewskiego, konstrukcje i zagospodarowanie ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i dachu Centrum Nauki Kopernik oraz założenie ogrodowe bulwarów nadwiślańskich.

Ilość atrakcji i wrażeń, zmęczenie, ale i zadowolenie pozostanie w naszych sercach. Jedynie poniższa galeria zdjęć będzie namiastką tego wszystkiego co zobaczyliśmy.

Magdalena Walas