• 1a.png

V EDYCJA KONKURSU ORKI

(18.09.2024)

Już po raz piąty w naszej szkole odbył się konkurs orki. W zmaganiach, które miały miejsce w niedzielę, 15 września, wzięło udział dziewięciu uczestników, w tym jeden gość z Litwy.  Konkurencja polegała na orce pługiem zagonowym w podwójną bruzdę.

O miano najlepszego oracza walczono dwoma maszynami - ciągnikiem Kubota, użyczonym przez firmę ALDO i ciągnikiem rolniczym Steyr, użyczonym przez firmę DANEX, obie te firmy, oprócz udostępnienia pojazdów, umożliwiły również testy na polu.

Decyzją komisji konkursowej najlepszym zawodnikiem tegorocznej edycji okazał się Jakub Dziatkowski z klasy IV technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki,  II miejsce przypadło Bartoszowi Borkowskiemu, uczniowi klasy II mechanik operator maszyn i urządzeń rolniczych, trzecią lokatę wywalczył Marius Varankovas.

Podczas konkursu zaprezentowały się również firmy i instytucje związane z rolnictwem i mechanizacją - WALMAR DRAŻBA, MIRAGE, POLAMEL, Masarnia JAREN, OSM OLECKO, PLOCHER, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego, Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Patronat naukowy nad imprezą objęła Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych z Łomży. Dziękujemy za liczne przybycie i wsparcie imprezy. Do zobaczenia za rok!                                                                                               Organizatorzy

Poniżej fotorelacja z konkursu orki.