• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Wizyta w Sądzie Rejonowym w Suwałkach
(25.03.2024)

W poniedziałek, 18 marca b.r. klasy 5 FTH, 5 BTL oraz 3 AB miały możliwość poznania pracy Sądu Rejonowego w Suwałkach. Młodzież uczestniczyła w dwóch rozprawach sądowych. Pierwsza z nich dotyczyła jazdy pod wpływem alkoholu, druga szczególnie zuchwałej kradzieży.
 
Po zakończeniu obserwowanych rozpraw, młodzież wzięła udział w wykładzie na temat postępowań sądowych i statystyk. Niespodzianką było to, że uczniowie mieli okazję przebrać się w togi sędziowskie i odegrać role podczas odczytania wyroku w fikcyjnej rozprawie sądowej.
 
Szczególne podziękawania składam p. sędziom: Karolowi Kwiatkowskiemu (przewodniczącemu Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych) oraz p. Piotrowi Taraszkiewiczowi (przewodniczącemu Wydziału Karnego) za umożliwienie obserwacji ich pracy, życzliwość oraz perfekcyjne przygotowanie wizyty.