• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Akcja #SprzątamyDlaPolski V edycja, 21 kwietnia 2023
(23.05.2023)  

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszego Zespołu wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Sprzątamy dla Polski”, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Tym razem śmieci zbierała młodzież z klas: 3 HT, 3 BT, 3 LTa, 2 HT oraz 1 FT,  wraz z opiekunami: Panią Karoliną Chmielewską, Panią Sylwią Ostrowską, Panią Martą Witkowską, Panią Moniką Michniewicz i Panem Wiesławem Jurkiewiczem.  

Młodzi ludzie wykazali się nie tylko postawą proekologiczną, ale także udowodnili, że leży im na sercu dobro lokalnej społeczności. Wzmocnieni słodkim poczęstunkiem, w promieniach wiosennego słońca ruszyli nad brzegi Czarnej Hańczy i na tereny w najbliższej okolicy szkoły, aby uwolnić je od śmieci. Z zaangażowaniem i poświęceniem zebrali ponad 30 worków odpadów, które szpeciły nasz piękny krajobraz. Akcja była solidną lekcją wychowawczą – uczniowie zrozumieli, że należy zacząć od odpowiedniego składowania i segregacji śmieci, a nie ich zbierania.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w owo przedsięwzięcie i zapraszam do udziału w następnej, październikowej edycji. Galeria zdjęć poniżej.

Karolina Chmielewska - koordynator