List z Kamerunu
(13.12.2022)

Szanowna Dyrekcjo Szkoły Zawodowej Rolniczej w Suwałkach

Drodzy Nauczyciele i Kochana  Młodzieży

Pragnę wyrazić moją i  s. Fabiany - misjonarki,   wdzięczność za Wasz dar serca , za to, że dziecko , mała Carine może chodzić do przedszkola a następnie do szkoły.  Jest  to przedszkole  wiejskie do którego chodzą dzieci z różnych wiosek . Dzieci przychodzą do przedszkola  zazwyczaj głodne, bez śniadania.  Siostra  Fabiana stara się jak  może, aby dzieciom

pomóc w ich rozwoju. W przedszkolu dostają jedzenie często też i odzież.

Ubóstwo na tych terenach dotyka wielu aspektów ich życia. Dzieci nie mają pojęcia o zabawkach, słodyczach i o różnych rozrywkach, które macie Wy Kochane dzieci w Polsce. Tamte dzieci organizują same zabawy, gdy nie mają piłki robią ją z suchych liści bananowych, bawią się w chowanego , w klasę  itp.

Co ciekawe, że dzieci są bardzo radosne, bawią się na przerwach tak samo jak  dzieci nasze, pomimo, że brakuje im wiele w życiu.

Jak widzicie, każdy Wasz grosz jest na wagę złota. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam Wszystkim.

Bóg niech Wam wszystkim błogosławi i darzy potrzebnymi łaskami.

Wdzięczna s. Teresa  wraz z s. Fabianą , dziećmi i całym gronem nauczycielskim.