• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Szkoła do hymnu…
(10.11.2022)

W dniu 10. listopada uczciliśmy w naszej szkole wigilię Narodowego Święta Niepodległości wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w zainicjowaną przez MEiN, ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Na trwałe wpisała się ona w ceremoniał szkolny.

Kolejnym elementem celebrowania przez nas najważniejszego polskiego święta państwowego był

patriotyczny montaż słowno-muzyczny. W wyjątkowo poruszającej atmosferze utalentowana młodzież naszej szkoły przywoływała przełomowe i dramatyczne wydarzenia historyczne, pochylała się nad bohaterstwem i losami pokoleń, którym zawdzięczamy dziś wolną ojczyznę. Ważne treści najpiękniej jest wyrażać poprzez poezję i muzykę, więc były one głównymi środkami przekazu. Nie zabrakło momentów podniosłych, jak odśpiewanie Roty, znalazło się też miejsce dla skocznych ułańskich piosenek. Grały skrzypce i gitara, wybrzmiewały dźwięczne głosy wokalistek i recytatorów, rozbrzmiewała muzyka Chopina. Patriotyczne nastroje i wzruszenia udzieliły się wszystkim uczestnikom spotkania, o którego piękną, klimatyczną scenografię postarały się klasy technikum architektury krajobrazu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za kulturalny udział w tym podniosłym wydarzeniu.

A.E. Balcer, M. Michniewicz, M. Szumska