• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS
(09.11.2022)

Dnia 24 października 2022 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, w którym uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi m.in. budowy i biologii wirusa HIV, dróg szerzenia się zakażeń HIV, przebiegu zakażenia HIV i choroby AIDS, praw człowieka w kontekście HIV/AIDS, ogólnopolskich kampanii społecznych podejmowanych w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.  

Spośród 24 uczestników komisja w składzie:

Pani Karolina Chmielewska, Pani Ewa Bielecka i Pani Renata Pałejko wyłoniła pięcioro uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego Olimpiady, byli to: 

Ewelina Bielecka (IV P4), Justyna Leszczyńska (IV P4), Agnieszka Iwanowska (IV L4), Martyna Mendak (II LT) oraz Jacek Lisowski (IV BTL).  

W siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach dnia 4 listopada 2022 roku nasi reprezentanci rozwiązali kolejny test. Wykazali się dużą wiedzą w zakresie tematyki Olimpiady, za co zostali uhonorowani gratulacjami, dyplomami i upominkami.  

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Martyna Mendak zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Olimpiady, który odbędzie się 1 grudnia 2022 roku (w obchody Światowego Dnia AIDS). 

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, najlepszym gratulujemy wyników, zaś Martynie życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu! 

Karolina Chmielewska 

Informacja i więcej zdjęć na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100069246337959