• 1a.png

Stypendia dla uzdolnionych Uczniów/Uczennic
(07.10.2024)

Informuję, iż trwa nabór wniosków o wsparcie stypendialne w roku szkolnym 2024/2025 w ramach projektu pt. „Podlaski program wsparcia stypendialnego uczniów szkół i placówek prowadzących kształcenia zawodowe”.

Uprawnieni do ubiegania się o stypendium są Uczniowie/Uczennice, którzy/które:

1. w roku szkolnym 2024/2025 uczęszczają do:
  • Klas II-III Szkoły Branżowej I Stopnia
  • Klas II-V Technikum,
  1. na koniec roku szkolnego 2023/2024 uzyskali łącznie:
  • średnią ocen co najmniej 4,20,
  • co najmniej ocenę bardzo dobrą z co najmniej dwóch przedmiotów zawodowych,
  1. w trakcie trwania naboru, tj. do 18 października 2024 r.złożą poprawnie wypełniony Wniosek o przyznanie stypendium wraz z załącznikami,
  2. otrzymają kolejno największą liczbę punktów.

Wsparcie stypendialne wynosić będzie 6 000,00 zł i będzie wypłacane w dwóch równych transzach. Pierwsza transza stypendium w wysokości 3 000,00 zł zostanie wypłacona po podpisaniu Umowy stypendialnej, zaś wypłata drugiej transzy stypendium związana jest i nastąpi po wykonaniu przez Stypendystę/Stypendystkę innowacyjnej pracy indywidualnej lub zespołowej oraz wzięciu udziału w Konkursie prac wraz z Galą Innowatorów.

Realizacja przez Uczniów/Uczennice innowacyjnej pracy indywidualnej lub grupowej musi odbywać się pod nadzorem merytorycznym Nauczyciela/Doradcy zawodowego/Pedagoga, wyznaczonego przez Dyrektora szkoły do pełnienia funkcji Opiekuna dydaktycznego Stypendysty/Stypendystki (lub grupy Stypendystów). Opiekun dydaktyczny będzie sprawował pieczę merytoryczną/dydaktyczną oraz będzie wspierał Stypendystów w przygotowaniu pracy indywidualnej lub zespołowej, której tematyka będzie obejmowała innowacyjne rozwiązanie, polegające na udoskonaleniu istniejącego lub opracowaniu projektu nowego oryginalnego rozwiązania.

W ramach projektu Stypendystom/Stypendystkom przewidziano doradztwo inkubacyjne w zakresie wybory tematu pracy, coaching innowacji w trakcie realizacji Projektu Edukacyjnego, webinaria i szkolenia z zakresu marketingu idei oraz prezentacji innowacji, jak również materiały edukacyjne i dydaktyczne.

Wnioski o stypendia należy składać osobiście w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku bądź przesłać pocztą na adres (decyduje data wpływu wniosku do Urzędu):

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku

Ul. Pogodna 22

w terminie: do dnia 18 października 2024 r.

W przypadku Uczniów/uczennic, którzy/które w momencie składania wniosku są niepełnoletni, wniosek o przyznanie stypendium składa w ich imieniu rodzic lub opiekun prawny.

Uczniowie/Uczennice oraz Rodzice uprawnionych Uczniów/Uczennic mogą zgłaszać się do pedagoga szkolnego po informacje oraz pomoc w wypełnieniu wniosków.

Renata Pałejko – pedagog szkolny

Ogłoszenie o naborze