• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Szkolna wycieczka do gospodarstw 
(15.03.2022)

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 3F4 oraz 3FTH uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do indywidualnych gospodarstw rolnych. Klasa 3F4 odwiedziła absolwenta naszej szkoły Kamila Sierockiego, dzięki któremu

mogła zobaczyć nowoczesną wolnostanowiskową oborę, bezpieczną halę udojową oraz pomieszczenie przeznaczone do schładzania i przechowywania mleka. Kamil pokazał jak w praktyce działa program elektronicznego zarządzania stadem bydła mlecznego oraz przekazał kilka cennych uwag o których należy pamiętać planując inwestycje w gospodarstwie. Natomiast klasa 3FTH udała się do gospodarstwa Pana Tomasza Kowalewskiego w Redykach k. Wiżajn. Na miejscu mogliśmy obejrzeć nowoczesne maszyny do uprawy roli. Poznaliśmy specyfikę gospodarstwa mlecznego; obejrzeliśmy oborę wolnostanowiskową i halę udojową typu" rybia ość". Serdecznie dziękujemy właścicielom gospodarstw za tak miłe przyjęcie i cenną wiedzę.

Poniżej zdjęcia z wyjazdów.

Joanna Okrągła