• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 2021_2022/22_03_09_sweet_expo is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Wycieczka do Warszawy na Expo Sweet 
(09.03.2022)

Klasy 1PT, 2PT, 3P4 (Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych) oraz 3AGB (Branżowa Szkoła I Stopnia - Kucharz) wraz z opiekunami Panią Anną Jachimowicz i Panem Pawłem Siedleckim w dniach 02-03 marca 2022 r. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.  

Pierwszy dzień rozpoczął się dość

wcześniej. Spod szkoły w kierunku Warszawy wyruszyliśmy o godzinie 4.45. Pierwszym punktem wyprawy były targi cukiernicze Expo Sweet, po których nikt z nas nie wyszedł głodny. Następnie zjedliśmy obiad w Different - restauracja w ciemności, w której byliśmy obsługiwani przez niewidomych kelnerów. Zwiedziliśmy także  Invisible Exhibition- Niewidzialna Wystawa. W tych dwóch miejscach mieliśmy okazję dowiedzieć się, z jakimi problemami mierzą się osoby niewidome i niedowidzące. Zwieńczeniem tego dnia był spacer po starówce Warszawy.  

Drugi dzień pobytu był przepełniony historią. Z rana udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przewodnicy wprowadzili nas w klimat 1 sierpnia 1944 roku, kiedy to wybuchło Powstanie Warszawskie. Z tego punktu wycieczki młodzież wyniosła bardzo ważną lekcję, której konkluzją jest zdanie, iż ,,Niepodległość nie jest dana raz na zawsze, o niepodległość należy walczyć”. Kolejnym punktem wyprawy były escaperoomy – pokoje zagadek również o tematyce historycznej.  

Długo będziemy pamiętać wyprawę do Warszawy, która przyniosła mnóstwo wrażeń! 

Paweł Siedlecki, Anna Jachimowicz

{gallery}2021_2022/22_03_09_sweet_expo{/gallery}