Egzaminy Poprawkowe 2022/2023
(21.06.2022)

Uczniowie niepromowani w kwietniu i czerwcu bieżącego roku szkolnego zgłoszą się na egzaminy poprawkowe, które odbędą się w następujących terminach:

Egzamin poprawkowy dla tegorocznych maturzystów
odbędzie się

• 21 sierpnia 2023 r., o godz. 900 (ustny)
  • 22 sierpnia 2023 r., o godz. 900 (pisemny)

Uczniowie niepromowani w kwietniu i czerwcu bieżącego roku szkolnego zgłoszą się na egzaminy poprawkowe, które odbędą się w następujących terminach:

28.08.2023 r., godz. 800

• Matematyka (1. grupa zdających)
  • Język polski
  • Język angielski

29.08.2023 r., godz. 800

• Matematyka (2. grupa zdających)
  • Historia i teraźniejszość
  • Podstawy przedsiębiorczości
  • Geografia
  • Wychowanie fizyczne

30.08.2023 r., godz. 800

• Chemia

Informacje szczegółowe dotyczące terminu egzaminu z matematyki - u wychowawcy klasy.

Zapraszamy!

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023
(21.06.2023)

W dniu 23 czerwca 2022 r. (piątek) zapraszamy wszystkich uczniów oraz ich rodziców na zakończenie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się o godzinie 9:00 na placu apelowym w szkole. Prosimy, aby uczniowie stawili się na placu apelowym już o godzinie 8:30. Pamiętajcie o galowym stroju.

Do zobaczenia!

Krajowe Dni Pola- Sielinko 2023
(21.06.2023)

W dniach 4-5 czerwca br. klasa 3 BT uczestniczyła w Dniach Młodego Rolnika. Uczniowie brali czynny udział w lekcjach pokazowych oraz warsztatach. W praktyce mogli przekonać się jak wygląda rolnictwo precyzyjne w zakresie:

- tworzenia innowacyjnego produktu metodą Design Thinking,

- rozpoznawania roślin energetycznych,

- wykorzystywania lokomobili , ciągników oraz maszyn rolniczych w nowoczesnym rolnictwie.

Ponadto przedstawiciele klasy 3 BT wzięli  udział w konferencji z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszardem Bartosikiem.

Sylwia Ostrowska, Ewa Szulc

Wycieczka II LT do Giżycka
(19.06.2023)

W dniach 4-7 czerwca klasa II LT aktywnie spędziła czas na wycieczce do Giżycka. Oprócz plażowania i integracji, odwiedziliśmy Powiatowy Inspektorat Weterynarii i Przychodnię Weterynaryjną w Giżycku. Tam mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda dzień pracy inspektorów i lekarzy weterynarii. A że pogoda i humory dopisały, wyjazd uznajemy za bardzo udany.

Aneta Filipowicz

„Niechciane gatunki inwazyjne”
(19.06.2023)

W dniu 5 czerwca z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego, uczniowie klas I i II technik architektury krajobrazu pod opieką P. Ewy Bieleckiej i P. Magdaleny Walas uczestniczyli w akcji pt. „Niechciane gatunki inwazyjne” zorganizowanej we współpracy z Wigierskim Parkiem Narodowym i fundacją PGE.

Były to działania związane z usuwaniem obcych gatunków roślin zagrażających naszej rodzimej florze, na które ustawodawca nakłada ramy prawne dla przeciwdziałania inwazyjnym gatunkom obcym stwarzających zagrożenie dla Unii i Polski w postaci Ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o gatunkach obcych (Dz. U. poz. 1718).

Uczniowie po zapoznaniu się z teorią, przystąpili do bezpośredniego działania, wykopując karpy korzeniowe nawłoci późnej i