Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Pedagog szkolny

WP 20191210 13 05 32 Pro     10 grudnia zakończyła się dziesiąta, jubileuszowa Suwalska Kampania Białej Wstążki. Akcja miała na celu powstrzymywanie przemocy w rodzinie. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaangażował się w propagowanie przedsięwzięcia m.in. poprzez dystrybucję białych wstążeczek – symbolu kampanii i zachęcanie kolegów, by nie pozostawać obojętnym wobec tegoż zjawiska. Głównym elementem tegorocznej, szkolnej kampanii był plebiscyt na „Chłopaka z klasą”, czyli osobę, którą wyróżniają takie cechy jak: wysoka kultura osobista, obrona słabszych, uprzejmość, chęć niesienia pomocy, szacunek wobec młodszych i starszych. Niemalże wszystkie oddziały wybrały jednego przedstawiciela, który według nich zasługiwał na ten zaszczytny tytuł. Zgłoszeni kandydaci, dodatkowo potwierdzili znajomość zasad savoir-vivre'u wysokimi wynikami w teście wiedzy. 
      Podczas uroczystego podsumowania kampanii, które odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Edwarda Szczepanika w Suwałkach, sześcioro "chłopaków z klasą" zostało wyróżnionych i nagrodzonych dyplomami, upominkami, i przede wszystkim - brawami licznie zgromadzonej publiczności. 
Wspaniale, że tacy dżentelmeni są wśród nas!


     Już po raz 10 w Powiecie Suwalskim i mieście Suwałki, w okresie od 25 listopada do 10 grudnia, realizowana jest Suwalska Kampania Białej Wstążki skierowana na przeciwdziałanie przemocy, w tym w szczególności przemocy w rodzinie.

Czytaj więcej...


     Uprzejmie informujemy, że 1 października br. została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
     Wszelkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA, to doświadczeni psychologowie, pedagodzy, prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu

Renata Pałejko
pedagog szkolny
Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

Rodzice lub pełnoletni uczniowie zamieszkujący na terenie Miasta Suwałk mogą składać wnioski o stypendium szkolne do 15 września 2019 r.
Stypendium szkolne mogą otrzymać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdzie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, alkoholizm lub narkomania, brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, gdy rodzina jest niepełna.
Wnioskodawca składa wniosek o stypendium szkolne wraz z oświadczeniem o wysokości dochodu za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (tj. sierpień 2019 r.).
Kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie wynosi 528 zł.
Wnioski przyjmuje pedagog szkolny (gabinet na II piętrze budynku głównego szkoły).
W załączeniu obowiązujący wzór wniosku o stypendium szkolne oraz oświadczenie.

Renata Pałejko - pedagog szkolny Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

     Uczniowie posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego mogą w bieżącym roku szkolnym 2019/20120 skorzystać z pomocy finansowej za zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.  Szczegóły w dołączonym rozporządzeniu.
Termin i miejsce składania wniosków – do 16.09.2019 r.; gabinet pedagoga szkolnego (II piętro budynku głównego szkoły).
Druk wniosku do pobrania w załączeniu lub u pedagoga szkolnego.

W załączeniu:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 lipca 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.
Wniosek – Wyprawka szkolna 2019

“Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność,
do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego
uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym...”

Janusz Korczak 

PEDAGOG  SZKOLNY

mgr Renata Pałejko

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

Godziny pracy pedagoga w roku szkolnym 2017/2018:

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

8:00 – 14:00

8:45 – 13:15

8:00 – 10:30;
11:30 - 14:00

8:45 – 13:15

11:15– 13:15

 Istnieje możliwość umówienia się na wizytę w gabinecie pedagoga w godzinach popołudniowych, po wcześniejszym ustaleniu.

Gabinet pedagoga mieści się w budynku głównym szkoły, II piętro.

Czytaj więcej...

WP 20181025 13 04 01 Pro1

     25 października 2018 r. uczniowie klas III I IV wzięli udział w spotkaniu  z wolontariuszami Fundacji Promyk – Pauliną i Arkiem. Fundacja organizuje akcje promujące rejestrację osób w bazie dawców komórek macierzystych.

Czytaj więcej...