Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Pedagog szkolny

     Uczniowie posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, w bieżącym roku szkolnym 2020/2021, mogą skorzystać z pomocy finansowej za zakup podręczników i materiałów edukacyjnych. Szczegóły w dołączonym rozporządzeniu.
     Miejsce składania wniosków - gabinet pedagoga szkolnego (II piętro budynku głównego szkoły).
     Druk wniosku do pobrania w załączeniu lub u pedagoga szkolnego.

W załączeniu:

    ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 26 czerwca 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022

https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000122701.pdf

    Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników na rok szkolny 2020/2021 w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020 – 2022.

Załączniki:
Pobierz plik (WNIOSEK wyprawka szkolna 2020.doc)WNIOSEK wyprawka szkolna 2020.doc[ ]79 kB

      Rodzice lub pełnoletni uczniowie zamieszkujący na terenie Miasta Suwałk mogą składać wnioski o stypendium szkolne do 15 września 2020 r.
     Stypendium szkolne mogą otrzymać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdzie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, alkoholizm lub narkomania, brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, gdy rodzina jest niepełna.
     Wnioskodawca składa wniosek o stypendium szkolne wraz z oświadczeniem o wysokości dochodu za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (tj. sierpień 2020 r.). Kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie wynosi 528 zł netto.
     Wnioski przyjmuje pedagog szkolny (gabinet na II piętrze budynku głównego szkoły).
     W załączeniu: obowiązujący wzór wniosku o stypendium szkolne, oświadczenie o dochodach oraz o numerze konta, wykaz kwalifikowanych zakupów.

Renata Pałejko - pedagog szkolny Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

dedwedwd

    W tym roku obchody tego dnia nabrały nowego znaczenia. Pragniemy docenić bohaterów, którzy bezpośrednio stykają się z zagrożeniem zakażenia się koronawirusem, z poświeceniem wykonując swoją pracę. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy i farmaceuci toczą bitwę z koronawirusem o nasze zdrowie i życie.
    Możemy im symbolnicznie podziękować i okazać solidarność poprzez przyłączenie się do akcji #BrawaDlaWas! Dziś, o godzinie 13.00 wyjdź na balkon lub stań w otwartym oknie i bij brawa dla tych, którzy są na pierwszej linii frontu.

Z życzeniami zdrowia,
Renata Pałejko – pedagog szkolny

Dla osób szukających wsparcia w radzeniu sobie z trudnym stanem psychicznym, związanym z trwającą epidemią koronawirusa, wiele instytucji świadczy nieodpłatną pomoc.
W szczególności Uczniom:
Droga Uczennico/Drogi Uczniu,
choć od pewnego czasu nie spotykamy się na szkolnym korytarzu, nie możemy również porozmawiać w gabinecie, to pamiętaj, że istnieją inne sposoby, by się skontaktować. Problemy z trudnymi emocjami w sytuacji zagrożenia, niepewność, niezrozumienie ograniczeń, osamotnienie… Jeśli właśnie potrzebujesz wsparcia, rozmowy z życzliwą Ci osobą, napisz – poprzez komunikator na idzienniku lub poprzez pocztę e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Oferuję zdalne porady i konsultacje.

Renata Pałejko, Pedagog szkolny.

Czytaj więcej...

WP 20191210 13 05 32 Pro     10 grudnia zakończyła się dziesiąta, jubileuszowa Suwalska Kampania Białej Wstążki. Akcja miała na celu powstrzymywanie przemocy w rodzinie. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaangażował się w propagowanie przedsięwzięcia m.in. poprzez dystrybucję białych wstążeczek – symbolu kampanii i zachęcanie kolegów, by nie pozostawać obojętnym wobec tegoż zjawiska. Głównym elementem tegorocznej, szkolnej kampanii był plebiscyt na „Chłopaka z klasą”, czyli osobę, którą wyróżniają takie cechy jak: wysoka kultura osobista, obrona słabszych, uprzejmość, chęć niesienia pomocy, szacunek wobec młodszych i starszych. Niemalże wszystkie oddziały wybrały jednego przedstawiciela, który według nich zasługiwał na ten zaszczytny tytuł. Zgłoszeni kandydaci, dodatkowo potwierdzili znajomość zasad savoir-vivre'u wysokimi wynikami w teście wiedzy. 
      Podczas uroczystego podsumowania kampanii, które odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Edwarda Szczepanika w Suwałkach, sześcioro "chłopaków z klasą" zostało wyróżnionych i nagrodzonych dyplomami, upominkami, i przede wszystkim - brawami licznie zgromadzonej publiczności. 
Wspaniale, że tacy dżentelmeni są wśród nas!


     Już po raz 10 w Powiecie Suwalskim i mieście Suwałki, w okresie od 25 listopada do 10 grudnia, realizowana jest Suwalska Kampania Białej Wstążki skierowana na przeciwdziałanie przemocy, w tym w szczególności przemocy w rodzinie.

Czytaj więcej...