Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Pedagog szkolny

aids 2017
     1 grudnia obchodzony jest na całym świecie, jako Światowy Dzień AIDS. Obchodom tym towarzyszy Czerwona Kokardka, która jest symbolem solidarności z osobami zakażonymi HIV, chorymi na AIDS i ich bliskimi. Obecność Kokardki w sferze publicznej przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.

Czytaj więcej...

“Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność,
do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego
uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym...”

Janusz Korczak 

PEDAGOG  SZKOLNY

mgr Renata Pałejko

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

Godziny pracy pedagoga w roku szkolnym 2017/2018:

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

7.30 – 13.10

7.30 – 13.10

8.45 – 12.20

7.45 – 13.10

7.45 – 14.00

 Istnieje możliwość umówienia się na wizytę w gabinecie pedagoga w godzinach popołudniowych, po wcześniejszym ustaleniu.

Gabinet pedagoga mieści się w budynku głównym szkoły, II piętro.

Czytaj więcej...

Rodzice lub pełnoletni uczniowie zamieszkujący na terenie Miasta Suwałk mogą składać wnioski o stypendium szkolne do 15 września 2017 r.
Stypendium szkolnemogą otrzymać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdzie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, alkoholizm lub narkomania, brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo- wychowawczych, gdy rodzina jest niepełna.
Wnioskodawca składa wniosek o stypendium szkolne wraz z dokumentami poświadczającymi dochód rodziny za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (tj. sierpień 2017 r.). Dochody z programu 500+ nie są wliczane do dochodów rodziny.
Wnioski przyjmuje pedagog szkolny (gabinet na II piętrze budynku głównego szkoły).
W załączeniu obowiązujący wzór wniosku o stypendium szkolne.

Renata Pałejko - pedagog szkolny Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

 

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej.
Termin składania wniosków – 15 września 2017 r.
Szczegółowe informacje o programie „Wyprawka szkolna 2017” oraz wniosek  znajdują się w załącznikach do pobrania.

Załączniki:

Wyprawka informacje.

Wniosek.

WP 20170331 10 20 53 Pro 1
     W dniach 29 – 31 marca 2017 r. uczniowie klas I i II wzięli udział w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych pod nazwą „Trzeźwo patrzę na świat”. Poprowadzili je doświadczeni terapeuci, na co dzień pracujący w Ośrodku Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych, Uzależnionych i Bezdomnych przy ul. Sportowej w Suwałkach.

Czytaj więcej...

Historia Marii Plakat 02th

     Uczniowie klasy I architektury krajobrazu wzięli udział w nietypowej lekcji z zakresu profilaktyki i wychowania. We środę 14 grudnia 2016, pod opieką pedagoga Pani Renaty Pałejko, udali się do kina Cinema Lumiere w Suwałkach na spotkanie profilaktyczne pn. „Życiowe dylematy – konsekwencje wyborów”, organizowane przez Komendę Miejską Policji w Suwałkach.

Czytaj więcej...

wstazka hiv

    1 grudnia, od 1988 roku, jest obchodzony w Polsce i na świecie jako Światowy Dzień AIDS.
     W Polsce od początku epidemii w 1985 r. do 31 sierpnia 2016 r. stwierdzono zakażenie HIV u 20756 osób, odnotowano 3408 zachorowań na AIDS; 1348 chorych zmarło. Szacuje się, że ok. 35 tys. osób w Polsce żyje z wirusem HIV. Przypuszcza się, że co druga osoba nie wie, że jest zakażona i może nieświadomie zarażać innych. Osoby nieświadome swojego statutu serologicznego stanowią ok. 75% nowych zakażeń wirusem HIV.

Czytaj więcej...