Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Pedagog szkolny


     Uprzejmie informujemy, że 1 października br. została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
     Wszelkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA, to doświadczeni psychologowie, pedagodzy, prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu

Renata Pałejko
pedagog szkolny
Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

Rodzice lub pełnoletni uczniowie zamieszkujący na terenie Miasta Suwałk mogą składać wnioski o stypendium szkolne do 15 września 2019 r.
Stypendium szkolne mogą otrzymać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdzie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, alkoholizm lub narkomania, brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, gdy rodzina jest niepełna.
Wnioskodawca składa wniosek o stypendium szkolne wraz z oświadczeniem o wysokości dochodu za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (tj. sierpień 2019 r.).
Kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie wynosi 528 zł.
Wnioski przyjmuje pedagog szkolny (gabinet na II piętrze budynku głównego szkoły).
W załączeniu obowiązujący wzór wniosku o stypendium szkolne oraz oświadczenie.

Renata Pałejko - pedagog szkolny Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

     Uczniowie posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego mogą w bieżącym roku szkolnym 2019/20120 skorzystać z pomocy finansowej za zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.  Szczegóły w dołączonym rozporządzeniu.
Termin i miejsce składania wniosków – do 16.09.2019 r.; gabinet pedagoga szkolnego (II piętro budynku głównego szkoły).
Druk wniosku do pobrania w załączeniu lub u pedagoga szkolnego.

W załączeniu:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 lipca 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.
Wniosek – Wyprawka szkolna 2019

“Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność,
do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego
uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym...”

Janusz Korczak 

PEDAGOG  SZKOLNY

mgr Renata Pałejko

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

Godziny pracy pedagoga w roku szkolnym 2017/2018:

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

8:00 – 14:00

8:45 – 13:15

8:00 – 10:30;
11:30 - 14:00

8:45 – 13:15

11:15– 13:15

 Istnieje możliwość umówienia się na wizytę w gabinecie pedagoga w godzinach popołudniowych, po wcześniejszym ustaleniu.

Gabinet pedagoga mieści się w budynku głównym szkoły, II piętro.

Czytaj więcej...

WP 20181025 13 04 01 Pro1

     25 października 2018 r. uczniowie klas III I IV wzięli udział w spotkaniu  z wolontariuszami Fundacji Promyk – Pauliną i Arkiem. Fundacja organizuje akcje promujące rejestrację osób w bazie dawców komórek macierzystych.

Czytaj więcej...

wath docs

    W dniach 14-16 września 2018 r. w Suwałkach odbył się 16. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Na zaproszenie Organizatorów, czyli Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie oraz Społecznego Instytutu Filmowego, w festiwalu wzięli udział uczennice i uczniowie klasy III technik rolnik wraz z wychowawczynią – p. Elżbietą Kliszewską i pedagogiem – p. Renatą Pałejko.

Czytaj więcej...

2018.06.08 dobry start 380x214
Szanowni Rodzice!

     Pragniemy przekazać Państwu informację od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – p. Elżbiety Rafalskiej
     01.06.2018 r. Premier RP podpisał przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej program „Dobry Start”. Wprowadza on coroczne, jednorazowe świadczenie 300 zł dla każdego dziecka uczącego się w szkole, do ukończenia przez nie 20 roku  życia; w przypadku dziecka niepełnosprawnego –  24 roku życia.. To kolejna forma wsparcia rodzin wychowujących dzieci, będąca inwestycją w ich rozwój.
     Wnioski o świadczenie z programu będzie można składać drogą elektroniczną od 1 lipca 2018 r. (przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną), a drogą papierową od 1 sierpnia 2018 r. (we właściwych urzędach miasta/gminy).

W załączeniu ulotka informacyjna.

Załączniki:
Pobierz plik (dobry-start_ulotka.pdf)Dobry start - ulotka[pdf]1302 kB