Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Pedagog szkolny

Rodzice lub pełnoletni uczniowie zamieszkujący na terenie Miasta Suwałk mogą składać wnioski o stypendium szkolne do 15 września 2019 r.
Stypendium szkolne mogą otrzymać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdzie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, alkoholizm lub narkomania, brak umiejętności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, gdy rodzina jest niepełna.
Wnioskodawca składa wniosek o stypendium szkolne wraz z oświadczeniem o wysokości dochodu za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (tj. sierpień 2019 r.).
Kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie wynosi 528 zł.
Wnioski przyjmuje pedagog szkolny (gabinet na II piętrze budynku głównego szkoły).
W załączeniu obowiązujący wzór wniosku o stypendium szkolne oraz oświadczenie.

Renata Pałejko - pedagog szkolny Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

     Uczniowie posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego mogą w bieżącym roku szkolnym 2019/20120 skorzystać z pomocy finansowej za zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.  Szczegóły w dołączonym rozporządzeniu.
Termin i miejsce składania wniosków – do 16.09.2019 r.; gabinet pedagoga szkolnego (II piętro budynku głównego szkoły).
Druk wniosku do pobrania w załączeniu lub u pedagoga szkolnego.

W załączeniu:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 lipca 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.
Wniosek – Wyprawka szkolna 2019

“Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność,
do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego
uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym...”

Janusz Korczak 

PEDAGOG  SZKOLNY

mgr Renata Pałejko

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach

Godziny pracy pedagoga w roku szkolnym 2017/2018:

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

8:00 – 14:00

8:45 – 13:15

8:00 – 10:30;
11:30 - 14:00

8:45 – 13:15

11:15– 13:15

 Istnieje możliwość umówienia się na wizytę w gabinecie pedagoga w godzinach popołudniowych, po wcześniejszym ustaleniu.

Gabinet pedagoga mieści się w budynku głównym szkoły, II piętro.

Czytaj więcej...

WP 20181025 13 04 01 Pro1

     25 października 2018 r. uczniowie klas III I IV wzięli udział w spotkaniu  z wolontariuszami Fundacji Promyk – Pauliną i Arkiem. Fundacja organizuje akcje promujące rejestrację osób w bazie dawców komórek macierzystych.

Czytaj więcej...

wath docs

    W dniach 14-16 września 2018 r. w Suwałkach odbył się 16. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Na zaproszenie Organizatorów, czyli Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie oraz Społecznego Instytutu Filmowego, w festiwalu wzięli udział uczennice i uczniowie klasy III technik rolnik wraz z wychowawczynią – p. Elżbietą Kliszewską i pedagogiem – p. Renatą Pałejko.

Czytaj więcej...

2018.06.08 dobry start 380x214
Szanowni Rodzice!

     Pragniemy przekazać Państwu informację od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – p. Elżbiety Rafalskiej
     01.06.2018 r. Premier RP podpisał przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej program „Dobry Start”. Wprowadza on coroczne, jednorazowe świadczenie 300 zł dla każdego dziecka uczącego się w szkole, do ukończenia przez nie 20 roku  życia; w przypadku dziecka niepełnosprawnego –  24 roku życia.. To kolejna forma wsparcia rodzin wychowujących dzieci, będąca inwestycją w ich rozwój.
     Wnioski o świadczenie z programu będzie można składać drogą elektroniczną od 1 lipca 2018 r. (przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną), a drogą papierową od 1 sierpnia 2018 r. (we właściwych urzędach miasta/gminy).

W załączeniu ulotka informacyjna.

Załączniki:
Pobierz plik (dobry-start_ulotka.pdf)Dobry start - ulotka[pdf]1302 kB

     Drodzy młodsi i starsi członkowie społeczności szkolnej!
     31 maja corocznie obchodzony jest jako Światowy Dzień bez Tytoniu. W tym roku organizatorzy kampanii pragną zwrócić uwagę na aspekt zdrowotny nałogu, a mianowicie na związek palenia tytoniu z chorobami serca. Drugim celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat wpływu aktywnego palenia tytoniu i biernej inhalacji jego dymu na zdrowie, a szczególnie na funkcjonowanie układu krwionośnego. Poniżej znajdziecie więcej informacji na ten temat.
     Dla osób uzależnionych od nikotyny, pragnących „wydobyć się” z nałogu, niech ta data będzie dodatkowym motywatorem, aby rozpocząć życie lepsze jakościowo i cieszyć się pełnią zdrowia.

Pedagog szkolny

Załączniki:
Pobierz plik (palenie tytoniu.pdf)Palenie tytoniu[ ]912 kB