Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

DSC00658

    Zbliża się Dzień Zaduszny oraz Dzień Niepodległości. W związku z tym uczniowie z klasy 1B4H wraz z wychowawcą – p. Jarosławem Machałą udali się na suwalski cmentarz.
    Młodzież odwiedziła groby poległych, często bezimiennych żołnierzy, którzy walczyli w czasie I i II wojny światowej o wolność naszego kraju. Uczniowie zapalili znicze na zbiorowej mogile, upamiętniającej ofiary powstania sejneńskiego z roku 1919, przy pomniku poświęconym żołnierzom Obywatelskiej Armii Krajowej i Organizacji Wolność i Niezawisłość poległym w latach 1945 - 1954 oraz mogile poświęconej 120 żołnierzom Pułku Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego w Suwałkach poległym w latach 1917 – 1920. W ten sposób młodzież naszej szkoły oddała hołd walczącym o Niepodległą Polskę.


 

Załączniki:
Pobierz plik (Informacja z otwarcia ofert.pdf)Informacja z otwarcia ofert[ ]550 kB