Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

 

     W ramach obchodów 100. Rocznicy odzyskania niepodległości, grupa młodzieży z naszej szkoły, w dniu 19.12.2018 r. zwiedziła wystawę zorganizowaną przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach, poświęconą twórczości dwóch pokoleń Kossaków pt: „Juliusz Kossak 1824–1899 | Wojciech Kossak 1856–1942.” Ekspozycja ma charakter unikatowy obrazy pochodzą nie tylko z muzeów, ale i prywatnych kolekcji. Mieliśmy okazję podziwiać dzieła o tematyce patriotycznej wpisujące się w XIX wieczny nurt „ku pokrzepieniu serc” -akwarele Juliusza Kossaka oraz żywe olejne obrazy, często o tematyce batalistycznej Wojciecha Kossaka. Było to wyjątkowe doświadczenie, uczniowie odebrali interesującą lekcję analizy elementów kompozycji wybranych obrazów, z wątkami artystycznymi przeplatały się historyczne; te doznania uwrażliwiają nas i wprowadzają w świat sztuki.

W wyjściu uczestniczyły klasy IV TAK, II BK i I TW, pod opieką Małgorzaty Szumskiej i Teresy Iwanowskiej Łabędzkiej.