Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     W dniach 10-13 października 2018r. młodzież naszej szkoły przeżywała niezapomniane chwile w Zakopanem i Częstochowie.
     Z wielkim mozołem i radością w sercu zdobywaliśmy Morskie Oko. Droga zachwycała nas pięknem wyniosłych, niedostępnych, częściowo ośnieżonych szczytów oraz niezwykłymi barwami jesieni. Poznaliśmy historię Morskiego Oka  w czasie zaborów – bitew prawnych i zbrojnych. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiadań pani przewodnik o zwyczajach niedźwiedzi, wilków, rysi i kozic zamieszkujących Tatry. Zachwycaliśmy się kulturą i rękodziełem górali.
     Następnego dnia zdobyliśmy Gubałówkę oraz Częstochowę. Poznaliśmy historię obrony Częstochowy w czasie najazdu Szwedów na Polskę. Oddaliśmy cześć Czarnej Madonnie w jej wizerunku na Jasnej Górze. Prosiliśmy Boga o błogosławieństwo dla siebie i bliskich.
     W czasie wycieczki młodzieżą opiekowali się: Teresa Iwanowska – Łabędzka, Wiesław Jurkiewicz oraz Marta Witkowska.