Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

4

     Po raz kolejny dzięki projektowi „WSPARCIE NA STARCIE” RPPD.03.03.01-20-0109/16 uczniowie klas technikum architektury krajobrazu pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych Magdaleny Walas  i Moniki Michniewicz uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym- tym razem do Warszawy. Głównym celem podróży był udział w profesjonalnym,   zamkniętym szkoleniu Polskiego Stowarzyszenia Dachy Zielone i GCL Sp. z o.o. dla projektantów i dozoru technicznego dachów zielonych w systemie ZinCo.
    W ramach całodziennego szkolenia uczniowie technikum architektury krajobrazu zapoznali się z podstawowymi zasadami kształtowania i konstrukcji zielonych dachów, z aspektami formalno-prawnymi ich budowy i nadzoru, a skończywszy na detalach  systemu ZinCo. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pana Jeremy Andrzeja Rabińskieg, Wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Dachów Zielonych certyfikaty poświadczające udział w tak ważnym wydarzeniu branży kształtowania terenów zieleni. Dzięki takiemu szkoleniu, uczniowie nabyli uprawnienia do sprawowania projektów i nadzoru nad wykonawstwem i użytkowaniem dachów zielonych systemu ZinCo. Całemu spotkaniu z profesjonalistami  towarzyszył  wykwintny serwis kawowy i obiadowy.

     Wizyta w centralnej Polsce w tych dniach (tj. 22-24.03.2018) zbiegła się również z  naszym udziałem  w Międzynarodowych Dniach Zieleni targów „GREEN DAYS” odbywających się  na terenie obiektu hal wystawienniczych  Ptak Warsaw Expo. Była to dla uczniów kolejna dodatkowa szansa na udział w panelach i konferencjach branży ogrodniczej oraz na zapoznanie się z ofertą firm produkujących elementy i materiał roślinny do aranżacji zielonych przestrzeni.
     Podczas trzydniowej podróży uczniowie również przeżyli wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego budzącą duże emocje oraz  zwiedzali starówkę Warszawską i uczestniczyli w seansie 3D w Planetarium Kopernik.