Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     W październiku 2015 roku młodzież naszej Szkoły zaproszona została do udziału w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej „Prymat” w Suwałkach pn. Nie bierzesz – nie dajesz – lepszym się stajesz”. Jak samo hasło wskazuje celem tego przedsięwzięcia było upowszechnienie wśród nauczycieli i uczniów wiedzy na temat zagrożeń wynikających z korupcji i konsekwencji działań korupcyjnych, sposobów jej zwalczania, przejrzystości lokalnego życia publicznego oraz zasad funkcjonowania instytucji publicznych.

         Realizacja projektu rozpoczęła się od  warsztatów szkoleniowych, w których uczestniczyły: nauczyciel Teresa Iwanowska – Łabędzka oraz uczennice klasy
      I TAK - Katarzyna Zyskowska i Elżbieta Kaszuba.  Uczennice chętnie zaangażowały się w kampanię informacyjną – przeprowadziły wśród młodzieży badanie sondażowe, a także zorganizowały konkurs plastyczny na temat korupcji.

Kolejnym etapem były zajęcia przeprowadzone w klasach II i III, podczas których podjęto temat: „Oblicza korupcji” i wskazano skutki tego negatywnego zjawiska. Z całą pewnością bardzo interesujących elementem realizowanego projektu było uczestnictwo w roli obserwatorów w rozprawie sądowej – taką możliwość miała klasa II TGa, która gościła w gmachu Sądu Rejonowego
w Suwałkach.

     Przedstawiciele naszej Szkoły zostali zaproszeni także do PWSZ, by wziąć udział w Festynie Antykorupcyjnym, gdzie zaproszeni goście i specjaliści przeprowadzili warsztaty. Spotkania poświęcone były zjawisku korupcji, omówiono także sposoby jej zwalczanie, podjęto temat kontroli celnej, pracy dziennikarskiej.

     Uwieńczeniem projektu była wizyta w gmachu Sejmu. 15 grudnia 2015 roku reprezentanci Szkoły mieli okazję poznać pracę posła od podszewki, obserwować na żywo codzienne zmagania polityków z dziennikarzami, a także spotkać się z panią poseł Bożeną Kamińską.