Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

     "Energia przyszłości"  – to tytuł mobilnej wystawy edukacyjnej i seminariów, które zawitały już do największych miast północno-wschodniej Polski, w tym  również do Suwałk.

     23.10.2015 r., w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach, przyul. Innowacyjnej 1,uczniowie klas I TAK, III TAK, IV TAK, II PTb, pod opieką nauczycieli: Pani Magdaleny Walas, Pani Anny Słowikowskiej, Pani  Zyty Wiszniewskiej i Pani Marty Zaboklickiej, mogli świętować wraz z Politechniką Białostocką, otwarcie INNO-EKO-TECH: Innowacyjnego Centrum Dydaktyczno-Badawczego Alternatywnych Źródeł Energii, Budownictwa Energooszczędnego i Ochrony Środowiska.

     Nasi uczniowie najpierw uczestniczyli w seminariach popularno-naukowych, by dowiedzieć się, jaką rolę odgrywa ekoenergetyka w ochronie środowiska i dlaczego biomasa jest źródłem energii odnawialnej.Jednakże kulminacyjnym momentem i najciekawszym elementem tego spotkania był udział młodzieży w doświadczeniach interaktywnych stoisk edukacyjnych. Można było, na przykład, między innymi, przenieść się na kampus Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej poprzez emocjonującą wirtualną grę, by sprawdzić jak działa łazik marsjański, lub zbudować most elekromagnetyczny, rozbujać kołyskę Newtona, czy ulec złudzeniu optycznemu.

     Nasze wrażenia, zadowolenie z udziału w jednej z propozycji Parku Naukowo-Technologicznego i uśmiechnięte twarze, zarejestrował utalentowany fotograf. A nauka przez zabawę i doświadczenia długo pozostanie w naszej pamięci.