Gala Ucznia Zdolnego 2023
(19.09.2023)

„Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania. Można jedynie stworzyć warunki pozwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości.” Carl Rogers

18.09.2023 r. nasi uczniowie oraz nauczyciele byli uczestnikami zaszczytnej Gali Ucznia Zdolnego. Gala jest wydarzeniem, którego celem jest podsumowanie i nagrodzenie osiągnięć uczniów suwalskich szkół za ubiegły rok szkolny. Jest realizacją założeń Programu wspierania rozwoju uczniów zdolnych „Zdolny Suwalczanin”, który zapewnia wsparcie, finansowane ze środków miasta Suwałk.

Stypendium Prezenta Miasta Suwałki odebrała  Julia Życzkowska, uczennica klasy IV PT za zdobycie tytułu laureata Olimpiady Wiedzy o Żywności.

Nagrody Prezydenta Miasta Suwałk otrzymali uczniowie: Anita Chartuniewicz, Patrycja Kimszal, Piotr Zajkowski -  z klasy IV PT oraz Martyna Mendak z klasy III LT. Ich dorobkiem był tytuł finalisty konkursów o zasięgu ogólnopolskim.

Podczas uroczystości doceniono i podkreślano także wkład pracy nauczycieli. To oni współtworzyli warunki do rozwoju uczniów zdolnych. Pamiątkowe dyplomy z rąk Prezydenta Miasta otrzymali:

Pani Joanna Okrągła i Pan Paweł Siedlecki.

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje! Niech wasze sukcesu będą trampoliną do osiągania kolejnych, wyższych celów, a dla innych wzorem do naśladowania. W przyszłym roku – kolejna Gala!

Renata Pałejko – pedagog szkolny i specjalny