Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Sprawozdania z wycieczek

20180924 121808
We wrześniu i październiku uczniowie klas rolniczych mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach terenowych i wyjazdach edukacyjnych.
W Gospodarstwie Doświadczalnym Instytutu Technologiczno – Przyrodniczego w Biebrzy mieli okazję zapoznać się z:

  • sposobem uprawy roślin na glebach torfowych,
  • budową systemu melioracyjnego,
  • doświadczalną uprawą roślin na wydzielonych poletkach,
  • bogatym parkiem maszynowym gospodarstwa,
  • komputerowym systemem zarządzania stadem bydła mlecznego.

Czytaj więcej...

     W dniach 10-13 października 2018r. młodzież naszej szkoły przeżywała niezapomniane chwile w Zakopanem i Częstochowie.
     Z wielkim mozołem i radością w sercu zdobywaliśmy Morskie Oko. Droga zachwycała nas pięknem wyniosłych, niedostępnych, częściowo ośnieżonych szczytów oraz niezwykłymi barwami jesieni. Poznaliśmy historię Morskiego Oka  w czasie zaborów – bitew prawnych i zbrojnych. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiadań pani przewodnik o zwyczajach niedźwiedzi, wilków, rysi i kozic zamieszkujących Tatry. Zachwycaliśmy się kulturą i rękodziełem górali.

Czytaj więcej...

     19 czerwca 2018 r. młodzież naszej szkoły wyruszyła na pielgrzymkę szlakiem Jana Pawła II.
     Uczniowie odwiedzili sanktuarium w Studzienicznej, gdzie doświadczyli duchowego doznania, gdyż mogli ucałować relikwie naszego papieża. Następnie zwiedzili Pokamedulski Klasztor w Wigrach, ze szczególnym uwzględnieniem pokoi zamieszkiwanych przez Jana Pawła II. Młodzież poznała także życie codzienne Kamedułów oraz ich zasługi dla rozwoju naszego regionu. Uczniowie wysłuchali barwnej legendy o siei wigierskiej. Zakończeniem pielgrzymowania było ognisko i pyszne kiełbaski.

IMG 1997a

     Dnia 06.06.2018 r. odbyła się wycieczka do Zakładu Doświadczalnego w Bartążku. Uczniowie klasy 1TR mogli prześledzić powstawanie materiału siewnego kwalifikowanego oraz poznać nowe dla nich gatunki traw. Następnie wycieczka skierowała się do Gierłoży, gdzie w towarzystwie przewodniczki, uczniowie poznali historię tamtejszych bunkrów.

Opiekuanami wycieczki byli:
Pani Anna Słowikowska
Pan Krzysztof Brzozowski

IMG 1827

Dnia 30 maja 2018 r. uczniowie klasy I TR wzięli udział w wycieczce do Zakładu Doświadczalnego w Biebrzy. Młodzież mogła obserwować technologię zbioru zielonek oraz nowoczesne metody zadawania pasz i zarządzania stadem mlecznym.

Opiekunami wycieczki byli: Pani Anna Słowikowska i Pan Krzysztof Brzozowski.

Czytaj więcej...

20180507 105640
Jak co roku, uczniowie II klasy Technikum Rolniczego byli na wycieczce dydaktycznej w Stadninie Koni w Mikołajewie nad Wigrami. Uczniowie zapoznali się z harmonogramem dnia pracy w stajni, pielęgnacją koni oraz mieli możliwość obserwacji zabiegów weterynaryjnych. Uczestniczyli również w treningu koni sportowych – skoki przez przeszkody.

Czytaj więcej...