Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Sprawozdania z wycieczek

     W dniach 18-19.02.2019r w  ramach projektu  „Wsparcie na Starcie” uczestniczyliśmy w targach Expo Sweet 2019 w Warszawie.
     Pierwszego dnia z pilotem wycieczki i paniami Alicją Skoczylas i Teresą Łapińską zwiedzaliśmy naszą stolicę. Rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie mogło nas zabraknąć na warszawskiej starówce czy słynnym cmentarzu Powązkowskim.

Czytaj więcej...

 

     W ramach obchodów 100. Rocznicy odzyskania niepodległości, grupa młodzieży z naszej szkoły, w dniu 19.12.2018 r. zwiedziła wystawę zorganizowaną przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach, poświęconą twórczości dwóch pokoleń Kossaków pt: „Juliusz Kossak 1824–1899 | Wojciech Kossak 1856–1942.” Ekspozycja ma charakter unikatowy obrazy pochodzą nie tylko z muzeów, ale i prywatnych kolekcji.

Czytaj więcej...

20180924 121808
We wrześniu i październiku uczniowie klas rolniczych mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach terenowych i wyjazdach edukacyjnych.
W Gospodarstwie Doświadczalnym Instytutu Technologiczno – Przyrodniczego w Biebrzy mieli okazję zapoznać się z:

  • sposobem uprawy roślin na glebach torfowych,
  • budową systemu melioracyjnego,
  • doświadczalną uprawą roślin na wydzielonych poletkach,
  • bogatym parkiem maszynowym gospodarstwa,
  • komputerowym systemem zarządzania stadem bydła mlecznego.

Czytaj więcej...

     W dniach 10-13 października 2018r. młodzież naszej szkoły przeżywała niezapomniane chwile w Zakopanem i Częstochowie.
     Z wielkim mozołem i radością w sercu zdobywaliśmy Morskie Oko. Droga zachwycała nas pięknem wyniosłych, niedostępnych, częściowo ośnieżonych szczytów oraz niezwykłymi barwami jesieni. Poznaliśmy historię Morskiego Oka  w czasie zaborów – bitew prawnych i zbrojnych. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiadań pani przewodnik o zwyczajach niedźwiedzi, wilków, rysi i kozic zamieszkujących Tatry. Zachwycaliśmy się kulturą i rękodziełem górali.

Czytaj więcej...

     19 czerwca 2018 r. młodzież naszej szkoły wyruszyła na pielgrzymkę szlakiem Jana Pawła II.
     Uczniowie odwiedzili sanktuarium w Studzienicznej, gdzie doświadczyli duchowego doznania, gdyż mogli ucałować relikwie naszego papieża. Następnie zwiedzili Pokamedulski Klasztor w Wigrach, ze szczególnym uwzględnieniem pokoi zamieszkiwanych przez Jana Pawła II. Młodzież poznała także życie codzienne Kamedułów oraz ich zasługi dla rozwoju naszego regionu. Uczniowie wysłuchali barwnej legendy o siei wigierskiej. Zakończeniem pielgrzymowania było ognisko i pyszne kiełbaski.

IMG 1997a

     Dnia 06.06.2018 r. odbyła się wycieczka do Zakładu Doświadczalnego w Bartążku. Uczniowie klasy 1TR mogli prześledzić powstawanie materiału siewnego kwalifikowanego oraz poznać nowe dla nich gatunki traw. Następnie wycieczka skierowała się do Gierłoży, gdzie w towarzystwie przewodniczki, uczniowie poznali historię tamtejszych bunkrów.

Opiekuanami wycieczki byli:
Pani Anna Słowikowska
Pan Krzysztof Brzozowski