Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Sprawozdania z wycieczek

IMG 20170602 111328 BURST002

     Uczniowie klas żywieniowych – I ZK, II ZK, III ZK, II TG i III TG „b” wzięli udział w Międzynarodowych Targach Żywności WARSAW FOOD EXPO, które odbyły się 2 czerwca w Nadarzynie pod Warszawą. Podczas targów mieli możliwość zapoznania się z żywnością i napojami wysokiej jakości, produktami tradycyjnymi i regionalnymi, BIO żywnością, produktami spożywczymi dla gastronomii i produktami serwowanymi w restauracjach.
     Młodzież uczestniczyła w pokazach gastronomicznych, degustacji kuchni polskiej i kreolskiej. Spotkała się z mistrzami kulinarnymi i zapoznała z aktualnymi trendami w branży.

Czytaj więcej...

DSC03572

     Uczniowie technikum kształcącym w zawodzie technik rolnik oraz technik agrobiznesu uczestniczyli w interesujących zajęciach. Wiele przedsięwzięć miało charakter wyjazdowy. Podczas wycieczek uczniowie zwiedzali nowoczesne i ekologiczne gospodarstwa rolne. Właściciele gospodarstw prezentowali uczniom innowacyjne sposoby zarządzania i metody chowu zwierząt.

Czytaj więcej...

IMG 6939

     W piątek 26 października 2016 r. uczniowie klas: III a, III b i IV a Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych – WARSAW GASTRO SHOW 2016. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: Regina Renowicka, Marta Urbanowicz oraz Marta Witkowska.

Czytaj więcej...

          

     EuroGastro to najważniejsze i największe wydarzenie targowe w Polsce. Ideą targów jest przedstawienie pełnej i różnorodnej oferty produktów, usług i rozwiązań dla gastronomii. Na EuroGastro obecni są przedstawiciele wiodących firm z Polski i z zagranicy.  Ekspozycja targowa podzielona  jest na cztery sektory tematyczne: wyposażenie zaplecza kuchennego, żywność i napoje dla gastronomii, sektor kawowy, wyposażenie sal restauracyjnych i barów.

Czytaj więcej...

     W październiku 2015 roku młodzież naszej Szkoły zaproszona została do udziału w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej „Prymat” w Suwałkach pn. Nie bierzesz – nie dajesz – lepszym się stajesz”. Jak samo hasło wskazuje celem tego przedsięwzięcia było upowszechnienie wśród nauczycieli i uczniów wiedzy na temat zagrożeń wynikających z korupcji i konsekwencji działań korupcyjnych, sposobów jej zwalczania, przejrzystości lokalnego życia publicznego oraz zasad funkcjonowania instytucji publicznych.

Czytaj więcej...

Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

     "Energia przyszłości"  – to tytuł mobilnej wystawy edukacyjnej i seminariów, które zawitały już do największych miast północno-wschodniej Polski, w tym  również do Suwałk.

     23.10.2015 r., w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach, przyul. Innowacyjnej 1,uczniowie klas I TAK, III TAK, IV TAK, II PTb, pod opieką nauczycieli: Pani Magdaleny Walas, Pani Anny Słowikowskiej, Pani  Zyty Wiszniewskiej i Pani Marty Zaboklickiej, mogli świętować wraz z Politechniką Białostocką, otwarcie INNO-EKO-TECH: Innowacyjnego Centrum Dydaktyczno-Badawczego Alternatywnych Źródeł Energii, Budownictwa Energooszczędnego i Ochrony Środowiska.

Czytaj więcej...

     Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

     W ramach zajęć z pracowni urządzania i pielęgnacji terenów zieleni, uczniowie klasy IV TAK, wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych, Panią Magdaleną Walas, uczestniczyli w cyklu zajęć o tematyce poświęconej placom zabaw. W trakcie wypraw terenowych przeprowadzaliśmy kontrole funkcjonalne placów zabaw, podstawowe i przez oględziny, analizowaliśmy prawidłowość wykonania i rozmieszczenia stref bezpiecznego upadku, a także zasady projektowania i technicznego montażu elementów zabawowych.

Czytaj więcej...