Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Sprawozdania z wycieczek

30771640 1635622346553723 26483669 o

     Kilkudziesięciu największych pracodawców w regionie, agencje pracy tymczasowej, urzędy pracy i instytucje oferujące kursy zawodowe. Wszystko to czekało na zainteresowanych w patio Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach, w piątek 13 kwietnia b.r.
     Młodzież z klas maturalnych wraz z opiekunem, nauczycielką przedsiębiorczości Martą Pogorzelską, miała sposobność zapoznać się z ofertą pracy w wielu branżach – począwszy od branży budowlanej, drzewnej, meblarskiej czy metalowej, aż po branże spożywczą, ubezpieczeniową czy bankową. Były także oferty pracy za granicą, konsultacje z doradcami oraz specjalne szkolenia (m. in. dla pracodawców dotyczące zatrudniania obcokrajowców).
     Organizatorem targów pracy była suwalska uczelnia, a współorganizatorem Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku OT w Suwałkach, Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Suwałk oraz Starosta Suwalski.
     Podczas targów można było zapoznać się z ofertami pracy następujących firm: 

Czytaj więcej...

30704185 122850058571072 335100594043748352 n

     W dniu 17.04.2018 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller ice cream” pod opieką Pani Dyrektor Jolanty Nikścin oraz nauczycielek Reginy Renowickiej i Marty Urbanowicz wyjechali na targi Mazury HoReCa w Ostródzie. Podczas tegorocznej edycji uczniowie mieli okazję podziwiać w strefie live cooking zmagania swoich rówieśników w konkursie „Master Challenge” - kreatywny deser lodowy oraz konkurs kucharzy profesjonalistów - „Gęsina w Restauracji”. Uczniowie zobaczyli najnowszy sprzęt gastronomiczny, pokazy sztuki kulinarnej i degustowali różne potrawy i napoje.
     W drodze powrotnej zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz starówkę w Olsztynie.

Czytaj więcej...

filip

     W dniu 17 kwietnia 2018 r. klasa III ZKM wraz z wychowawcą – Zbigniewem Masłowskim wybrała się do  suwalskiego ROKiS-u. Obejrzeliśmy trzy niezwykłe wystawy: rysunki Marka Raczkowskiego, kolekcję koszulek – symbolu Suwałki Blues Festival oraz autorski esej fotograficzny „12 twarzy” Filipa Ćwika.

DSC 0401

     Każdego roku w ostatni weekend lutego odbywają się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2018.
     Tym razem w ramach projektu „Wsparcie na Starcie” klasy:  II i III technikum architektury krajobrazu wraz z opiekunami p. Iwoną Bargłowską, Moniką Michniewicz i Magdaleną Walas uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2018.

Czytaj więcej...


      Klasa III ZKM wraz z wychowawcą wybrała się na lodowisko miejskie. Cele wycieczki, choć ambitne, udało się zrealizować w pełni! Była integracja klasy, zabawa, upadki, jazda na czas. Oprócz promocji zdrowego i sportowego stylu życia, wspieraliśmy również w ten sposób naszych zawodników na igrzyskach olimpijskich ;-)

IMG 20180119 123037 1
     Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY obyły się w dniach 18-21 stycznia 2018 roku. Podzielone były na sektory: technikę w rolnictwie, hodowlę i uprawę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najnowsze pozycje asortymentowe z kategorii maszyn rolniczych, sprzętu i narzędzi rolniczych, nawozów, nasion, środków ochrony roślin, pasz czy dodatków paszowych. Wśród wystawców nie zabrakło wyposażenia serwisów maszyn rolniczych, sprzętu zootechnicznego i weterynaryjnego.


Opiekunowie:
Sylwia Ostrowska
Joanna Okrągła

Czytaj więcej...

1

Dnia 01.12.2017r. uczniowie klasy II i III TR uczestniczyli w Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie. Wystawa rolnicza obejmowała zarówno technikę rolniczą (sprzęt rolniczy, maszyny rolnicze oraz pokaz zwierząt gospodarskich), nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, żywność, a także innowacyjne usługi dla rolnictwa czy doradztwo rolnicze. Targom towarzyszyły szkolenia, spotkania i konferencje branżowe, w tym Forum Młodych Rolników.  Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Marta Witkowska, Tadeusz Marchel, Kamil Ołdak.