Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Sprawozdania z wycieczek

     23 września br. odbyła się wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy III PT wraz z nauczycielem biologii Panią Ewą Bielecką. W czasie pobytu w parku zaplanowano spotkanie z Panem Wojciechem Misiukiewiczem.
     Uczniowie rozpoczęli pobyt na łonie natury od zwiedzenia wystawy przyrodniczej Nad Wigrami. Z zainteresowaniem oglądali zgromadzone okazy zwierząt: ssaki, ptaki, płazy, ryby i owady, które żyją w naturalnym środowisku Wigierskiego Parku Narodowego.

Czytaj więcej...

20200208 130750

     Dnia 8.02.2020 r. uczniowie klas IF4, IB4H oraz IFTH wzięli udział w wycieczce na wystawę: Mazurskie AGRO SHOW w Ostródzie. Zapoznali się tam z ciekawymi ofertami firm, które produkują maszyny rolnicze i urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach rolnych. Przeprowadzili wiele interesujących rozmów, które przybliżyły im obraz współczesnej techniki rolniczej. W drodze powrotnej młodzież odwiedziła Sanktuarium Matki Boskiej w Gietrzwałdzie.

Opiekunowie wycieczki:
Jarosław Machała
Piotr Krzywicki.

Czytaj więcej...

DSC00658

    Zbliża się Dzień Zaduszny oraz Dzień Niepodległości. W związku z tym uczniowie z klasy 1B4H wraz z wychowawcą – p. Jarosławem Machałą udali się na suwalski cmentarz.
    Młodzież odwiedziła groby poległych, często bezimiennych żołnierzy, którzy walczyli w czasie I i II wojny światowej o wolność naszego kraju. Uczniowie zapalili znicze na zbiorowej mogile, upamiętniającej ofiary powstania sejneńskiego z roku 1919, przy pomniku poświęconym żołnierzom Obywatelskiej Armii Krajowej i Organizacji Wolność i Niezawisłość poległym w latach 1945 - 1954 oraz mogile poświęconej 120 żołnierzom Pułku Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego w Suwałkach poległym w latach 1917 – 1920. W ten sposób młodzież naszej szkoły oddała hołd walczącym o Niepodległą Polskę.

Czytaj więcej...

20191010 143224

     Jak, co roku uczniowie klas maturalnych w połowie października zostali zaproszeni do Częstochowy przed oblicze Matki Bożej, Królowej Polski. Celem pielgrzymki była modlitwa o rozeznanie swojej drogi życiowej i błogosławieństwo Boże w dorosłym życiu.
     Oprócz Jasnej Góry uczniowie zwiedzili Bielańską Jaskinię na Słowacji, Zakopane, Muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu. Organizatorami wyjazdy byli nauczyciele katecheci – Teresa Iwanowska-Łabędzka oraz Wiesław Jurkiewicz.

Czytaj więcej...

     W dniach 18-19.02.2019r w  ramach projektu  „Wsparcie na Starcie” uczestniczyliśmy w targach Expo Sweet 2019 w Warszawie.
     Pierwszego dnia z pilotem wycieczki i paniami Alicją Skoczylas i Teresą Łapińską zwiedzaliśmy naszą stolicę. Rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie mogło nas zabraknąć na warszawskiej starówce czy słynnym cmentarzu Powązkowskim.

Czytaj więcej...

 

     W ramach obchodów 100. Rocznicy odzyskania niepodległości, grupa młodzieży z naszej szkoły, w dniu 19.12.2018 r. zwiedziła wystawę zorganizowaną przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach, poświęconą twórczości dwóch pokoleń Kossaków pt: „Juliusz Kossak 1824–1899 | Wojciech Kossak 1856–1942.” Ekspozycja ma charakter unikatowy obrazy pochodzą nie tylko z muzeów, ale i prywatnych kolekcji.

Czytaj więcej...

20180924 121808
We wrześniu i październiku uczniowie klas rolniczych mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach terenowych i wyjazdach edukacyjnych.
W Gospodarstwie Doświadczalnym Instytutu Technologiczno – Przyrodniczego w Biebrzy mieli okazję zapoznać się z:

  • sposobem uprawy roślin na glebach torfowych,
  • budową systemu melioracyjnego,
  • doświadczalną uprawą roślin na wydzielonych poletkach,
  • bogatym parkiem maszynowym gospodarstwa,
  • komputerowym systemem zarządzania stadem bydła mlecznego.

Czytaj więcej...