Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

      W związku z pandemią koronawirusa w naszym kraju, nie jest możliwe uroczyste pożegnanie Uczniów klas IV. Przykro mi, że nie mogę, jako Dyrektor, wręczyć Wam świadectwa ukończenia szkoły i gremialnie podziękować np. za wyróżniającą naukę, wzorowe zachowanie, za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i godne jej reprezentowanie. Jako Dyrektor nigdy nie wyobrażałam sobie podobnego scenariusza. Mimo tak trudnej sytuacji, pragnę skierować do Wam kilka ciepłych słów.
      Zarówno w pamięci Dyrekcji, jak i nauczycieli, którzy z Wami pracowali, na zawsze pozostaniecie naszymi uczniami. Miło nam, że mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Wam w trudnej i pełnej wyzwań wyprawie po dojrzałość. Pamiętamy, jak przekraczaliście próg naszej szkoły – pełni obaw, czy dacie sobie radę z edukacją i znajdziecie przyjaciół. Daliście radę. My jesteśmy z Was – naszych Uczniów – dumni. I Wy sami też odczuwajcie dumę! Wasza wiara w sukces i wytężona praca pozwoliły na to, że dziś staliście się absolwentami naszego technikum, na różnych kierunkach.
      Wydaje mi się, że uczniem warto pozostać przez całe życie. Głód wiedzy, chęć doświadczania, ciekawość sprawiają, że wciąż się rozwijamy, zmieniamy. Nie egzystujemy, ale naprawdę żyjemy. I właśnie tego Wam, moi Kochani, dziś życzę – młodzieńczej pasji poznawania świata, która nigdy się nie wypali. Uczcie się wciąż, by podejmować mądre decyzje…
      Już wkrótce przed Wami ostatni etap edukacji – matura – chociaż czas jej nie jest bliżej określony. Starajcie się nie denerwować, bo negatywne emocje niczemu nie służą. Życzę Wam byście czas ten wykorzystali jak najlepiej na podsumowanie zdobytej wiedzy i umiejętności, by następnie ze spokojem przystąpić do egzaminu. Budujcie Waszą przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywaliście.

 

Z pozdrowieniem Dyrektor Jolanta Nikścin