Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Szanowni Państwo Rodzice, Uczniowie naszej Szkoły,

w związku z planowanym od 8. kwietnia b.r. ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, dyrekcja ZSCKR w Suwałkach informuje o szczegółach organizacji pracy i zajęć w naszej szkole, w tym dniu i kolejnych dniach, gdyby protest się przedłużał:

  1. Dzień 8. kwietnia (i ewentualnie dni kolejne) nie jest dniem wolnym – wszyscy: uczniowie i nauczyciele, stawiają się do szkoły. Zgodnie z prawem, STRAJK NIE POWODUJE ANI ZAMKNIĘCIA SZKOŁY, ANI ZAWIESZENIA JEJ ZAJĘĆ.
  2. Nauczyciele, którzy postanowili wziąć udział w proteście, pozostaną w gotowości do pracy, do końca swoich zajęć, zgodnie z planem tygodniowym. Gdyby w trakcie strajku osiągnięto porozumienie, strajkujący nauczyciele wrócą do lekcji w danym dniu.
  3. Nauczyciele nie biorący udziału w proteście, będą prowadzić zajęcia dydaktyczne, zgodnie ze swoim planem tygodniowym: zrealizują kolejne tematy, sprawdzą frekwencję.
  4. Uczniowie podczas lekcji, na której nie będzie nauczyciela z powodu jego udziału w proteście, zostaną objęci opieką dyrekcji szkoły, pedagoga, nauczycieli nie uczestniczących w strajku. Zajęcia będą miały charakter pracy samokształceniowej, pogadanek profilaktyczno-wychowawczych, edukacji kulturalno-oświatowej. Podczas ich trwania będzie sprawdzana frekwencja.

Z uwagi na ten trudny okres i ewentualne komplikacje z niego wynikające, uprasza się o skrupulatne stosowanie się do zaleceń i bieżącą kontrolę treści komunikatów przekazywanych przez dyrekcję szkoły poprzez jej stronę internetową lub komunikator dziennika elektronicznego.

Dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach