Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

 

Finaliści IX edycji Ogólnopolskiego konkursu dla szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG) oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność (GTS)Zuzanna Dzienis i Filip Słabiński – przygotowują się do kolejnej edycji pod opieką P. Agaty Drywulskiej – Bartyzel.

Rozstrzygnięcie konkursu, którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  odbędzie się 9 października w Warszawie. Uczniowie od kilku dni ćwiczą przygotowywanie konkursowej potrawy – Suwalskiego dymnego jelenia.

Trzymamy kciuki! Życzymy powodzenia!

Fotogaleria z tego wydarzenia poniżej: