Od nowego roku szkolnego  2021/2022 w naszej szkole będziemy realizować projekt „Szansa na starcie”.
    Projekt skierowany jest do 120 uczennic i uczniów ZSCKR. Celem projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkoły w zakresie kształcenia zawodowego uczniów poprzez rozwój kompetencji kluczowych i zawodowych.
    W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w zajęciach dodatkowych z matematyki, j. angielskiego, niemieckiego, chemii, fizyki, biologii i informatyki.

Wyrównają  dysproporcje z przedmiotów zawodowych, przygotują się do egzaminu zawodowego(„Pogotowie zawodowe”), rozwiną umiejętności niezbędne na runku pracy, zdobędą nowe kwalifikacje i umiejętności zawodowe poprzez kursy (m.in. kelner, barman, barista, kurs obsługi wózka widłowego, kurs obsługi piły spalinowej i kosy spalinowej, kurs obsługi kasy fiskalnej), szkolenia, staże zawodowe i wyjazdy edukacyjne, np. targi branżowe.
    Maturzyści uzyskają wsparcie w przygotowaniu się do matury („Pogotowie maturalne”), umiejętności radzenia sobie ze stresem, poruszania się po rynku pracy.
    Szkolne warsztaty i pracownie  zostaną doposażone w nowoczesny sprzęt, co pozwoli stworzyć warunki zbliżone do rzeczywistego środowiska miejsc pracy zawodowej.
    Projekt będzie realizowany we współpracy z Narodowym Forum Doradztwa Kariery, osobą odpowiedzialną za realizację projektu w naszej szkole będzie p. Marta Zaboklicka.
    Szczegółowe informacje o proponowanych zajęciach i kursach będzie można uzyskać na początku września 2021.

Daj sobie SZANSĘ NA STARCIE w dorosłość i weź udział w projekcie!

dede

„Szansa na starcie”