Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

           

24 września 2021r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odbył się Szkolny konkurs orki pługiem zagonowym. Konkurs organizowany był przez katedrę mechanizacji we współpracy z firmą Aldo, dealerem marki Kubota, która użyczyła do konkursu ciągnik z pługiem. Relację z konkursu prowadziły lokalne media.

W zmaganiach brało udział 10 uczestników z klas technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik oraz mechanik operator maszyn rolniczych. Zadaniem każdego z uczestników było wyoranie na wytyczonym poletku składu metodą podwójnej bruzdy.

Najlepszym oraczem i zwycięzcą konkursu został Michał Bacewicz z klasy 4 FT, drugie miejsce zajął Paweł Kulig z klasy 4 BT, a miejsce trzecie – Mateusz Zdanowicz z klasy 3 B4H. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzca weźmie udział w Ministerialnym Konkursie Orki Szkół Rolniczych w Żarnowcu, który zaplanowano na 12 października.

Zwycięzcom gratulujemy, a za Michała będziemy trzymać kciuki!

Galeria zdjęć z tego wydarzenia