Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

WP 20191210 13 05 32 Pro     10 grudnia zakończyła się dziesiąta, jubileuszowa Suwalska Kampania Białej Wstążki. Akcja miała na celu powstrzymywanie przemocy w rodzinie. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaangażował się w propagowanie przedsięwzięcia m.in. poprzez dystrybucję białych wstążeczek – symbolu kampanii i zachęcanie kolegów, by nie pozostawać obojętnym wobec tegoż zjawiska. Głównym elementem tegorocznej, szkolnej kampanii był plebiscyt na „Chłopaka z klasą”, czyli osobę, którą wyróżniają takie cechy jak: wysoka kultura osobista, obrona słabszych, uprzejmość, chęć niesienia pomocy, szacunek wobec młodszych i starszych. Niemalże wszystkie oddziały wybrały jednego przedstawiciela, który według nich zasługiwał na ten zaszczytny tytuł. Zgłoszeni kandydaci, dodatkowo potwierdzili znajomość zasad savoir-vivre'u wysokimi wynikami w teście wiedzy. 
      Podczas uroczystego podsumowania kampanii, które odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Edwarda Szczepanika w Suwałkach, sześcioro "chłopaków z klasą" zostało wyróżnionych i nagrodzonych dyplomami, upominkami, i przede wszystkim - brawami licznie zgromadzonej publiczności. 
Wspaniale, że tacy dżentelmeni są wśród nas!