Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

2018.06.08 dobry start 380x214
Szanowni Rodzice!

     Pragniemy przekazać Państwu informację od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – p. Elżbiety Rafalskiej
     01.06.2018 r. Premier RP podpisał przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej program „Dobry Start”. Wprowadza on coroczne, jednorazowe świadczenie 300 zł dla każdego dziecka uczącego się w szkole, do ukończenia przez nie 20 roku  życia; w przypadku dziecka niepełnosprawnego –  24 roku życia.. To kolejna forma wsparcia rodzin wychowujących dzieci, będąca inwestycją w ich rozwój.
     Wnioski o świadczenie z programu będzie można składać drogą elektroniczną od 1 lipca 2018 r. (przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną), a drogą papierową od 1 sierpnia 2018 r. (we właściwych urzędach miasta/gminy).

W załączeniu ulotka informacyjna.

Załączniki:
Pobierz plik (dobry-start_ulotka.pdf)Dobry start - ulotka[pdf]1302 kB