Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

WP 20170331 10 20 53 Pro 1
     W dniach 29 – 31 marca 2017 r. uczniowie klas I i II wzięli udział w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych pod nazwą „Trzeźwo patrzę na świat”. Poprowadzili je doświadczeni terapeuci, na co dzień pracujący w Ośrodku Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych, Uzależnionych i Bezdomnych przy ul. Sportowej w Suwałkach.
     Prowadzący zapoznali młodzież z krótko i długofalowymi skutkami spożywania alkoholu w aspekcie zdrowotnym, społecznym i rodzinnym. Przedstawili, jak dochodzi do uzależnienia oraz jakie są jego objawy i skutki. Uczniowie mogli także sprawdzić przy użyciu alkogogli, jak alkohol zaburza koordynację wzrokowo-ruchową.
     Zajęcia stanowią element realizowanego w szkole programu profilaktycznego. Mają na celu opóźnienie inicjacji alkoholowej oraz zwiększenie świadomości młodzieży na temat spożywania oraz uzależnienia od alkoholu.