Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

W trzeci czwartek listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Tegoroczna kampania skierowana jest do biernych palaczy, osób palących w obecności innych oraz świadków palenia w obecności innych.

Celem kampanii jest trwała zmiana zachowań zdrowotnych poprzez zwrócenie uwagi na problem nieprzestrzegania zakazu palenia w miejscach użyteczności publicznej oraz braku poszanowania prawa osób niepalących do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, a także:

a)      zmniejszenie liczby osób palących przy dzieciach i kobietach w ciąży,

b)      zmniejszenie liczby osób będących biernymi palaczami,

c)       eliminowanie zdrowotnych skutków biernego palenia,

d)      edukacja osób palących na temat stref objętych zakazem palenia tytoniu oraz motywowanie ich do niepalenia w miejscach niewyszczególnionych w ustawie (np. na klatkach schodowych, na plaży, w parku, przy wejściach do budynków itp.)

e)      zwrócenie uwagi na fakt, ze palenie w otoczeniu  osób niepalących może być odbierane jako brak szacunku oraz brak poszanowania prawa tych osób do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Więcej informacji na temat kampanii oraz szkodliwości palenia na stronie:Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach

 

Papierosy zjadają Cię żywcem.  Palenie zżera organy i tkanki twojego ciała. Serce, płuca, usta, zęby i gardło. Nawet mózg. Rzuć palenie już dziś.

Zadzwoń pod numer 801 108 108, aby uzyskać informację i pomoc.