Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

19 dnijpgW dniach 1 – 19 listopada 2021 roku trwa ogólnoświatowa i ogólnopolska kampania „19 dni przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation, która co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Celem kampanii jest zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży, promocja pozytywnych rozwiązań związanych z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz dzieci krzywdzonych, edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

W Polsce również w listopadzie w ramach kampanii nagłaśnia się ważny i trudny problem, jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie. Kampania jest przypomnieniem wartości, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Skupia uwagę na prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności.

W realizację celu kampanii zaangażowanych jest wiele organizacji, instytucji, placówek pracującymi z dziećmi i młodzieżą, także z naszego miasta. Cykliczna (coroczna) realizacja różnorodnych działań poprzez poruszane treści oraz swój zasięg kształtuje świadome postawy wobec przemocy i jej przeciwdziałaniu.

Jeśli jesteś osobą potrzebującą pomocy, zgłoś się po nią.

Specjaliści szkolni (pedagog, psycholog) oraz pracownicy innych zaangażowanych instytucji (ośrodków pomocy społecznej, policji, służby więziennej) udzielają wskazówek, jak radzić sobie z problemem przemocy, gdzie poszukiwać pomocy i wsparcia.

W załączeniu informacja o ofercie pomocy dla osób doświadczających trudnych sytuacji związanych z przemocą w rodzinie:

PORADNICTWO_SPECJALISTYCZNE(1).pdf (mopr.suwalki.pl) – miasto Suwałki

Informator - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Suwałkach (suwalski.pl) – powiat suwalski