Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

     Uczennica klasy III TG„a” Izabela Kuczyńska wzięła udział w finale   III edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla średnich szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący polskie produkty, zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację w Unii Europejskiej jako Chroniona Nazwa  Pochodzenia , Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

     Pod kierunkiem Pani Alicji Skoczylas wykonała potrawę- sieja wigierska marynowana w trójniaku i miodzie z okolic Łoździej (Litwa) i Sejneńszczyzny z puree z pasternaku i bryndzy podhalańskiej oraz emulsją z dzikiej róży i oleju rydzowego.

Finał odbył się 11.10.2014r. w Akademii Efektywnej   Przedsiębiorczości MAKRO w Warszawie. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.