Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

2013/2014

     W dniach 6-7 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej odbyły się XXXVIII centralne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.    Reprezentantką naszej szkoły w bloku  żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, była Joanna Szymanowska uczennica klasy II TŻiUGb, która uzyskała tytuł finalisty, indeks na wybrany kierunek żywieniowy na wszystkie uczelnie w Polsce oraz zaświadczenie zwalniające z części teoretycznej egzaminu zawodowego. Do udziału w olimpiadzie uczennicę przygotowała mgr inż. Teresa Łapińska.

Czytaj więcej...

     W dniach 07-10.05.2014 r. uczennice klasy II TG b - Anna Przekop i Elżbieta Jankowska - wzięły udział w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym "Smaki Wsi", zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. F. Kamińskiego w Karolewie. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 21 zespołów z całej Polski.

Czytaj więcej...

Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

     Dnia 8 – 9 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych  w Białymstoku odbył Turniej Gastronomiczny w zwodzie kucharz, którego tematem była „Kuchnia polska – wczoraj i dziś”. Naszą szkołę reprezentowały: Dorota Koncewicz uczennica kl. III TŻiGD oraz Emilia Cholewa uczennica kl. II TŻiUGb.I miejsce za przygotowanie potrawy własnej „Schab z masłem chrzanowym” oraz wyróżnienie „Szefów Kuchni” za oryginalne sporządzenie potrawy zajęła  Dorota Koncewicz. W konkursie brały udział 52 osoby z różnych szkół naszego województwa. Do udziału w konkursie przygotowywała uczennice mgr inż. Łapińska Teresa.

     Uczniowie klasy III TGA wzięli udział w konkursie organizowanym przez Studenckie Forum Business Centre Club Politechniki Białostockiej i  pt. „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości 2014”. Do etapu regionalnego zakwalifikowały się dwa trzyosobowe zespoły w składzie:

Czytaj więcej...

W dniach 11-12 kwietnia uczniowie naszej szkoły:

Rafał Rutkowski z IV TRK, Przemysław Sztelmach z III TR, Joanna Szymanowska II TŻ „b”, Natalia Poniatowska III TGA, Anna Pajewska IV TGA, Szymon Żynda IV TRK wzięli udział w eliminacjach Okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Zespole Szkół nr 4 w Bielsku Podlaskim.

   Joanna Szymanowska zdobyła pierwsze miejsce i awansowała do finału, który odbędzie się w czerwcu w Limanowej. W nagrodę otrzymała tablet.  Gratulujemy sukcesu!

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć >>>tutaj<<<

       Jak co roku, 10 kwietnia, odbył się Konkurs nakrywania stołów wielkanocnych, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Jury w składzie p. Małgorzata Brzezińska, p. Alicja Skoczylas i p. Henryka Dębowska oceniało m.in.  nowatorstwo, dobór zastawy do oferowanego menu, wkład pracy własnej.

Czytaj więcej...

W dniu 15 kwietnia 2014 r. nasz Zespół Szkół był gospodarzem etapu powiatowego Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Organizatorem głównym olimpiady jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku, zaś etap powiatowy przeprowadziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach. Wzięli w nim udział uczniowie z 3 szkół ponadgimnazjalnych - z Suwałk i Dowspudy. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Wioleta Brankiewicz, Emilia Jeglińska  i Marzena Tomaszewska z kl. III TŻ oraz Natalia Poniatowska i Barbara Zdancewicz z kL. III TGA.

Czytaj więcej...