Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

       Zdjęcia możecie obejrzeć >>>tutaj<<<

     To były piękne chwile, wynieśliśmy stamtąd wiele nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień  - tak o Turnieju Gastronomicznym pn. „Kuchnia bankietowa” wypowiadali się uczniowie naszej Szkoły. Po dniach wypełnionych rywalizacją powrócili przedstawiciele reprezentujący ZSCKR w Suwałkach na konkursie w Białymstoku. Pod czujnym okiem opiekunki – Pani Teresy Łapińskiej – młodzi kucharze przez dwa dni (15 i 16 marca) przygotowywali, a następnie prezentowali potrawy własnego pomysłu. Joanna Fiedorowicz z klasy II TGa przyrządziła przekąskę na zimno Sztufada z sarniny w sosie żurawinowym, zaś Dawid Zieliński z klasy III TGb zademonstrował Mini torcik łososiowy. Wspólnym dziełem Joanny i Dawida była potrawa ukrywająca się pod nazwą Tiftele w sosie pikantnym.

      Jurorzy musieli ocenić aż 38 uczestników konkursu według ściśle określonych kryteriów – dotyczyły one m.in. organizacji stanowiska pracy, prawidłowości przebiegu procesu technologicznego, a także sposobu podawania potraw, jej prezentacji oraz walorów smakowych. Sędziowie zauważyli olbrzymią kreatywność i wysoki poziom umiejętności uczestników turnieju. Na stołach królowały potrawy wykwintne, wymyślne, niespotykane na domowych stołach.

     Uczniowie powrócili z konkursu bogatsi o nowe doświadczenia, gotowi do dzielenia